Mister Chief w Halo Infinite. Nieoficjalna maskotka marki sprzedawana w grze. Fani krytykują cenę

Gry
1220V
Mister Chief w Halo Infinite. Nieoficjalna maskotka marki sprzedawana w grze. Fani krytykują cenę
Bartosz Dawidowski | 29.12.2021, 14:59

343 Industries trzymają się żarty. Tym razem studio wprowadziło do sklepu w Halo Infinite mały pakiet z... Mister Chiefem.

Mister Chief wbił się właśnie do Halo Infinite. W pakiecie kosztujący 2000 kredytów w grze znajdziemy 7 różnych przedmiotów. Najważniejsza nowość wprowadzana przez to małe DLC to świeży głos AI. 

Mister Chief stał się postacią-memem w uniwersum Halo już wiele lat temu - w okolicach premiery Halo 2. Microsoft wykorzystywał wcześniej tego rysowanego ludka już w 2015 roku, przy okazji reklamy Halo 5. Wydawało się wtedy, że na tym zakończy się "kariera" tego humorystycznego motywu, ale okazało się, że wydawca ma szersze plany wobec tego stworka, uznawanego przez wiele osób za nieoficjalną maskotkę całej serii.

Mister Chiefa narysował Frank O'Connor z Bungie. Postać wymyślona przez dewelopera pojawiała się pierwotnie w serii wpisów Bungie Weekly Updates, publikowanych w trakcie rozwoju Halo 2 i Halo 3. Motywy z Mister Chiefem występowały również w Minecraft: Xbox 360 Edition, w Counter Strike: Global Offensive (w formie naklejki) oraz w Halo: The Master Chief Collection (hełm dostępny w Halo: Reach).

Reakcje fanów na Mister Chiefa w grze są raczej mało pozytywne. Większość osób twierdzi, że dodatek jest zbyt drogi. 2000 kredytów Halo Infinite kosztuje 84 zł na Microsoft Store.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Halo Infinite.

Źródło: własne

Komentarze (28)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper