BioShock Infinite Demake. Tak gra mogłaby wyglądać na konsoli SNES

Gry
1103V
BioShock Infinite Demake. Tak gra mogłaby wyglądać na konsoli SNES
Bartosz Dawidowski | 28.12.2021, 13:49

Autorzy świetnego demake'u God of War, który został zaprezentowany na początku grudnia, nie próżnują. Ekipa 64 Bits przygotowała ostatnio kolejny retro projekt - tym razem poświęcony BioShock Infinite.

W przeciwieństwie do retro projektu God of War tym razem zespół 64 Bits nie bazuje na realiach graficznych znanych z pierwszego PlayStation, ale zapuszcza się jeszcze dalej w przeszłość, do czasu świetności konsoli SNES. Twórcy wykonali demonstrację tego, jak BioShock Infinite mógłby wyglądać, gdyby jego premiera odbyła się w latach 90., na 16-bitowym sprzęcie Nintendo.

Jak stwierdzają sami autorzy z 64 Bits w tworzeniu tego demake'a inspirowali się elementami graficznymi z Clock Tower oraz Indiana Jones ze SNES-a. Wyszło im to świetnie - prezentacja w bardzo przekonujący sposób odtwarza pierwsze spotkanie z Elizabeth w BioShock Infinite. To nie koniec podobnych dzieł od 64 Bits. Autorzy zapewniają, że w drodze są kolejne przedsięwzięcia tego typu i że będzie ich jeszcze przynajmniej siedem.

Przypominam przy okazji, że już w styczniu 2022 roku zagramy w grywalny demake Bloodborne na PC. Więcej szczegółów na temat tego niesamowitego projektu fanki gier FromSoftware czeka na was tutaj.

Źródło: własne

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper