God of War PS1 Demake prezentuje się całkiem klimatycznie. Cory Barlog chwali projekt

News
852V
God of War PS1 Demake prezentuje się całkiem klimatycznie. Cory Barlog chwali projekt
Iza Łęcka | 10.12.2021, 12:26

Santa Monica Studio intensywnie pracuje nad kolejną przygodą boga wojny, tymczasem sympatycy Kratosa nie zapominają o jego wcześniejszych historiach. God of War z 2018 roku doczekał się swojego demake'u PS1 – zobaczcie materiał.

Wielu graczy z rozrzewnieniem wspomina starsze konsole, dzięki którym rozpoczynali swoje przygody z grami wideo. Obecnie nostalgia jest podsycana kolejnymi demake'ami, czyli propozycjami, których oprawa graficzna jest celowo postarzana i przypomina pozycje z czasów pierwszego PlayStation czy PlayStation 2. Na początku 2022 roku gracze będą mogli przekonać się o jakości podobnie przygotowanego Bloodborne'a, niedawno na portalu wspominaliśmy również o dwóch odsłonach Resident Evil. Nadszedł czas na historię boga wojny...

God of War PS1 Demake został opracowany przez 64 Bits, zespół, który na swoim kanale YouTube publikuje rozmaite animacje oraz inne materiały inspirowane grami wideo. Najnowszy filmik posiadający celowo postarzoną grafikę bazował na Breath of Fire 4 i ukazuje przygodę Kratosa w formie turowego RPG – choć w pozycję nie zagramy, możemy zobaczyć ekran startowy, ekran ładowania oraz sceny prezentujące fragmenty rozgrywki. W momencie rozpoczęcia walki dodano również numerowany pasek zdrowia i punkty trafień. Całość wzbogacają klasyczne dźwięki z PlayStation.

„Jest rok 1998, a ty grasz w God Of War (2018) na swoim PS1. Tylko 20 lat za wcześnie”.

Efekty prac 64 Bits zostały dostrzeżone przez Cory'ego Barloga. Reżyser God of War pochwalił twórców i docenił klimatyczne przedstawienie produkcji. Trzeba przyznać, że projekt wygląda znakomicie. Fani planują przedstawić w retro odsłonie łącznie 7 gier – już czekamy na następne tytuły!

Źródło: YouTube.com https://www.dualshockers.com/cory-barlog-gives-seal-of-approval-on-god-of-war-ps1-demake-project/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych