Spider-Man: No Way Home w 6 scenach inspiruje się Spider-Manem z PS5 i PS4. Gracze znaleźli wszystkie momenty

Gry
2944V
Spider-Man: No Way Home w 6 scenach inspiruje się Spider-Manem z PS5 i PS4. Gracze znaleźli wszystkie momenty
Wojciech Gruszczyk | 27.12.2021, 19:59

Jeszcze przed premierą „Spider-Man: No Way Home” pojawiła się ciekawa wypowiedź Toma Hollanda. Aktor odpowiedzialny za głównego bohatera serii potwierdził, że otrzymał PS5 od Sony i podczas pracy na planie wykorzystał ruchy znane z gry Insomniac Games. Teraz możemy potwierdzić, gdzie dokładnie pojawiają się sceny inspirowane produkcją z PlayStation.

Sony chce mieć pewność, że „Spider-Man: No Way Home” zainteresuje również graczy, więc w Spider-Manie Remastered z PS5 pojawiły się nowe stroje inspirowane filmem, a Tom Holland otrzymał PlayStation 5, by podpatrzeć kilka ruchów z produkcji Insomniac Games. Gracze znaleźli aż sześć odwołań, które mają sugerować wielką korelację między pozycjami.

Dalsza część tekstu pod wideo

[UWAGA NA SPOILERY]

Walka Spider-Mana z Zielonym Goblinem

Peter Parker podczas walki z Zielonym Goblinem w apartamencie Happy'ego wykorzystuje ruch, który pojawił się w Spider-Manie od Insomniac – główny bohater wykorzystuje pajęczynę, by przebić podłogę przeciwnikiem.

Walka Spider-Mana z Normanem Osbornem

Już na samym końcu (finałowy pojedynek) możemy zobaczyć, jak Spider-Man rzuca Normanem Osbornem – to również ruch zaczerpnięty z pozycji Insomniac Games.

Grób May Parker i cytat na pomniku

W jednej z ostatnich scen możemy zobaczyć, jak Peter Parker odwiedza grób cioci May – jego wygląd oraz cytat („Kiedy pomagasz komuś, pomagasz wszystkim”) pojawił się w grze z PlayStation 5 i PlayStation 4.

Apartament Petera Parkera

Gracze dostrzegli również sporo podobieństw w przypadku nowego mieszkania Petera Parkera – jego wygląd oraz samo ułożenie okien ma potwierdzać, że także w tym miejscu twórcy filmu uśmiechają się w kierunku fanów przygody z PlayStation.

Skaner policyjny Petera Parkera

W „Spider-Man: No Way Home” zobaczyliśmy nową zabawkę głównego bohatera: Parker wykorzystuje swój telefon do poszukiwania przestępstw. Z identycznego gadżetu korzystają gracze w Spider-Manie i Spider-Manie: Miles Morales (do zadań pobocznych).

Spider-Man i święta

Po wydarzeniach z „Spider-Man: No Way Home”, widzimy jak Peter Parker biegnie po ośnieżonych budynkach – gracze w tym miejscu doszukują się nie tylko odpowiedniego umiejscowienia wydarzeń (po zakończeniu Spider-Mana i przed Spider-Man Miles Morales), ale również samo pokazanie Rockefeller Center podobno nie jest przypadkowe. W tej scenie Parker wykonuje kilka akrobacji, które mają być inspirowane grą Insomniac Games.

Źródło: https://thedirect.com/gaming/spider-man-no-way-home-moments-inspired-marvel-ps4-game

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper