Hideo Kojima kupił książkę polskiego pisarza. Uzdolniony twórca chwali się nowym nabytkiem

News
6077V
Hideo Kojima kupił książkę polskiego pisarza. Uzdolniony twórca chwali się nowym nabytkiem
Mateusz Wróbel | 26.12.2021, 19:30

Hideo Kojima postanowił nabyć książkę "Pokój na Ziemi", która została napisana przez Stanisława Lema.

Hideo Kojima już jakiś czas temu potwierdził, że pracuje nad w pełni oryginalnymi tytułami. Wciąż nie wiadomo, czym będzie jego najnowszy projekt, ale w rozwinięciu myśli być może pomoże mu książka polskiego pisarza Stanisława Lema - japoński deweloper pochwalił się dzisiaj za pomocą Twittera swoim najnowszym nabytkiem.

Jest nim przetłumaczona na język japoński książka pt. "Pokój na Ziemi", która rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Rodzimy autor postanowił przedstawić historię sci-fi skupiającą się wokół ziemskich mocarstw, które postanowiły wyekspediować swe arsenały i fabryki nowej broni na Księżyc, aby tam ewoluowały samopas, pozostawiając Ziemię w stanie pokoju i dobrobytu.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że na książce o tytule "Niezwyciężony", również autorstwa Stanisława Lema, jest oparta produkcja o takiej samej nazwie. Być może nowa lektura Hideo Kojimy zrodzi nowe pomysły w głowie doświadczonego twórcy gier wideo?

"Pokój na Ziemi" autorstwa Stanisława Lema zakupiony. Jest to ósma książka z kolekcji Lema wydawnictwa Kokusho Shuppan-kai.

 

Źródło: https://twitter.com/HIDEO_KOJIMA_EN/status/1475100732227743752/photo/1

Komentarze (61)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper