Dying Light 2 z cenzurą i bez pełnej zawartości w Niemczech. Gracze zostaną odizolowani

News
1640V
Dying Light 2 z cenzurą i bez pełnej zawartości w Niemczech. Gracze zostaną odizolowani
Wojciech Gruszczyk | 20.12.2021, 10:47

Gracze z Niemiec nie otrzymają pełnego i przepełnionego krwawymi scenami Dying Light 2. Techland wciąż próbuje uzyskać odpowiednią ocenę, jednak aktualnie firma musi opracować edycję z wyciętą zawartością. Gra zostanie także ocenzurowana.

Jeśli mieszkacie w Niemczech i zamierzacie grać w Dying Light 2, to najlepiej zamówcie produkcję w innym kraju. Techland potwierdził, że gra u naszych zachodnich sąsiadów będzie dostępna wyłącznie w cyfrowej dystrybucji, a nawet mimo licznych prób i wyczerpania wszystkich środków prawnych – produkcja nie otrzymała ratingu USK, więc nie może zostać wydana w pełnej wersji na terenie Niemiec.

W rezultacie polskie studio musi zadbać o specjalnie przystosowaną na rynek niemiecki edycję Dying Light 2 – tylko w taki sposób przygoda otrzyma ocenę wiekową USK 18 i będzie mogła trafić do cyfrowej dystrybucji.

W Dying Light 2 Stay Human po zmianach nie będzie można odciąć głowy przeciwnikowi oraz rozczłonkować wrogów. Twórcy muszą także usunąć opcję zabijania postaci niezależnych (NPC).

Studio potwierdza, że fabuła i podstawowa rozgrywka nie zostanie zmieniona, jednak Techland będzie nadal przedstawiał grę do kontroli i ma nadzieję, że w końcu przygoda będzie mogła trafić na rynek.

Sytuacja jest kłopotliwa z jeszcze jednego powodu – w dniu premiery gracze z Niemiec będą mogli grać w kooperacji wyłącznie ze społecznością z tego regionu. Studio ma jednak nadzieję, że aktualizacja po premierze pozwoli połączyć serwery.

Warto przypomnieć, że to właśnie przez niemieckie prawo – Techland miał problem z Dying Light na Nintendo Switcha. Gra nie mogła trafić do europejskiego eShopu właśnie przez restrykcje z tego kraju.

Źródło: https://www.xboxdynasty.de/news/dying-light-2-stay-human/version-fuer-deutschland-zensiert/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych