Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.10.2021 18:11
Dying Light
3291V

Dying Light w wersji na Nintendo Switcha otrzymał bana w Europie. Gra nie jest dostępna w eShopie

Dying Light debiutuje dzisiaj na Nintendo Switchu, jednak produkcja nie jest dostępna w między innymi europejskim, cyfrowym sklepie Nintendo. Wszystko za sprawą problemów, z jakimi przygoda zmierzyła się w Niemczech.

Dying Light dzisiaj debiutuje na Nintendo Switchu i choć produkcja zebrała pochwały w pierwszym teście, to jednak okazuje się, że nie każdy może aktualnie kupić pozycji rodzimego studia. Temat został poruszony przez jednego z graczy na Reddicie i Techland postanowił wydać małe oświadczenie.

Jak się okazuje, Dying Light jest dostępny w fizycznej wersji, jednak w przypadku sklepu Nintendo pojawił się problem – gra została zakazana w Niemczech, gdzie eShop jest zarejestrowany dla Europy i... Tytuł otrzymała bana na całym Starym Kontynencie.

„Jeśli chodzi o wersję cyfrową, to ze względu na charakter zawartości, cyfrowa wersja gry jest obecnie zakazana w Niemczech, gdzie europejski e-Shop jest oficjalnie zarejestrowany. Uniemożliwia to oficjalną dystrybucję gry w krajach europejskich, a także w Australii i Nowej Zelandii. Obecnie pracujemy z naszym partnerem i lokalnymi władzami nad usunięciem bana tak szybko jak to możliwe. Gra jest dostępna cyfrowo w USA i Azji, a wersję fizyczną kupicie na całym świecie (z wyjątkiem Niemiec)”.

Jest to bardzo nietypowa sytuacja, jednak Techland próbuje rozwiązać problem, by kolejni gracze mogli zapoznać się z tą świetną historią. Na szczęście w Polsce bez problemu kupicie fizyczne wydanie, ale jeśli czekaliście na premierę w cyfrowej dystrybucji – musicie zaczekać na pozytywne informacje od twórców.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/dying-light-switch-currently-banned-on-european-aus-nz-eshop.502833/

Tagi: Dying Light Techland Warner Bros.