Harry Potter będzie jeszcze bardziej rozwijany? Warner Bros. chce dalej tworzyć produkcje z uniwersum

Filmy i seriale
1478V
Harry Potter będzie jeszcze bardziej rozwijany? Warner Bros. chce dalej tworzyć produkcje z uniwersum
Kajetan Węsierski | 19.12.2021, 08:43

Wygląda na to, że Warner Bros. nie zamierza ustępować w walce o ekspansję uniwersum Harry'ego Pottera. Wytwórnia zdradza, że ma duże plany. 

Harry Potter to saga, która prawdopodobnie stanowi jedną z największych, jakie mieliśmy w historii kina - niezależnie, czy jest się jej fanem, czy też nie. Ekranizacje kultowych książek J.K. Rowling bardzo szybko zgromadziły wokół siebie grupę wiernych wyznawców i do dziś cieszą się sporym zainteresowaniem. Najlepiej pokazuje to fakt, iż cały czas dostajemy przecież kolejne spin-offy. 

Na początku tygodnia pojawił się zwiastun "Fantastycznych Zwierząt i Tajemnic Dumbledore'a", a już w styczniu dostaniemy coś na wzór "spotkania po latach" bohaterów, których dobrze pamiętamy z dużych ekranów. Co jednak ciekawe, Warner Bros. zdaje sobie sprawę z ogromnej siły marki i zamierza coraz to mocniej ją eksplorować, o czym poinformowała CEO wytwórni, Ann Sarnoff:

Chcielibyśmy stworzyć więcej oryginalnych serii o Harrym Potterze i regularnie rozmawiamy z JK Rowling i jej zespołem. Ale musi być to dobre. Cokolwiek robimy, musi być wierne kanonowi, etosowi czarodziejskiego świata i temu, kim jest Harry.

Co ciekawe, słowo "oryginalnych serii" tłumaczę z "original series", co bardzo często używane jest w odniesieniu do produkcji epizodycznych. Może to więc oznaczać zarówno pełnometrażowy film, jak i serial telewizyjny (co zgrywałoby się z doniesieniami, jakie co jakiś czas się pojawiają). Zobaczymy, co przyniesie przyszłość, choć obecnie wszystko jest prawdopodobnie dużo bardziej napięte przez kontrowersje związane z wypowiedziami samej J.K. Rowling. 

Źródło: https://comicbook.com/movies/news/harry-potter-warner-bros-would-love-to-develop-more-series/

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper