Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.11.2021 12:26
Resident Evil 7 i 4 w formie demake'ów PS1. Imponujące retro projekty w akcji
1374V

Resident Evil 7 i 4 w formie demake'ów PS1. Imponujące retro projekty w akcji

Jednym z najbardziej spektakularnych "demake'ów", czyli projektów, które upododabniają nowe gry do grafiki z epoki świetności starych konsol jest Bloodborne PS1 Demake. Kolejne ciekawe fanowskie przedsięwzięcie tego typu dotyczy Resident Evil VII Village.

Grupa fanów nazywająca się Rustic Games kilka miesięcy stworzyła wizję tego, jak The Last of Us mogłoby wyglądać na pierwszym PlayStation. Tym razem ekipa wzięła na warsztat Resident Evil VII: Biohazard.

Jak łatwo się domyślić, w rzeczonym demake'u porzucono ujęcie FPP, które występowało rzadko w produkcjach z "Szaraka". Projekt prezentuje akcję w tradycyjnych dla wielu konsolowych gier z lat 90. statycznych ujęciach kamery. Tak jak w pierwszych odsłonach kultowej marki Capcomu postacie złożone z polygonów 3D poruszają się po prerenderowanych tłach. 

Efekt jest bardzo przekonujący. Prawie tak ciekawy, jak w demake'u Bloodborne, tworzonym przez pewną fankę gier FromSoftware. Przypominam, że ten projekt zostanie opublikowany w wersji na PC już w styczniu 2022 roku. Więcej szczegółów na ten temat czeka na was tutaj.

Przy okazji zerknijcie też na poprzedni projekt Rustic Games. To demake Resident Evil 4, który również prezentuje się bardzo przekonująco - tak jakby gra faktycznie trafiła na rynek w czasach świetności pierwszego PlayStation. Dwa filmiki z tego dzieła czekają na was poniżej.Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCwZVBiX5QJBEpJuqZP2xBtA
https://www.relyonhorror.com/latest-news/fan-envisions-resident-evil-7-ps1-game/

Tagi: Capcom demake fan fanowski Resident Evil