Iza Łęcka Iza Łęcka 24.08.2020 10:25
The Batman Robert Pattinson
1242V

Gotham City przedstawi wydarzenia sprzed The Batman. Matt Reeves zdradza szczegóły

Dzięki najnowszemu zwiastunowi podczas DC FanDome mogliśmy wczuć się w klimat „The Batman”, który zaprezentował Roberta Pattinsona w zupełnie nowej roli. Matt Reeves podjął się jednak zadania stworzenia całego uniwersum i to „Gotham City” odegra ważną rolę w serii.

Pierwszy materiał wideo prezentujący „The Batman” rozbudził nadzieję entuzjastów DC na znakomitą produkcję, choć podczas DC FanDome Matt Reeves potwierdził istotną wiadomość, która wymusza na widzach nieco więcej cierpliwości: dotychczas przygotowano zaledwie 25% filmu.

Trzeba jednak przyznać, że obecnie reżyser będzie przeżywał intensywny okres, bowiem nie może poświęcić się wyłącznie jednemu projektowi. Już wcześniej zapowiedziany serial „Gotham City”, przygotowany dla HBO Max, otrzyma ważne zadanie – wprowadzi widzów w nowe uniwersum.

W trakcie cyfrowego wydarzenia Matt Reeves potwierdził, że opowieść podzielona na odcinki skupi się na pokazaniu Gotham z jeszcze mroczniejszej strony. Całe miasto, a w tym także wydział policji, są dogłębnie przesiąknięte korupcją, której zostanie poświęcony serial.

Scenariusz opracuje Terence Winter, który wcześniej tworzył „Rodzinę Soprano” i „Boardwalk Empire”, więc bardzo dobrze radzi sobie z kryminalnymi produkcjami. Serial „Gotham City” przedstawi wydarzenia rozgrywające się przed „The Batman”:

„I chodzi o to, że wracamy do roku, który był początkiem pojawienia się zamaskowanego mściciela, który zaczyna niepokoić miasto, a ty oglądasz historię z punktu widzenia skorumpowanych gliniarzy, a jednego w szczególności. Ta historia jest walką o jego duszę.”

Serial nie zaprezentuje opowieści z perspektywy Batmana, czy chociażby komisarza Gordona, a zobrazuje działania policjantów, którzy pierwszy raz spotkają się z zamaskowanym obrońcą. Przypomnijmy, że na pierwszym zwiastunie "The Batman" pokazano także Catwoman, która również otrzyma swój serial.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/matt-reeves-explains-his-gotham-city-for-hbo-max-s/1100-6481290/

Tagi: Gotham City Matt Reeves Terence Winter the batman