Problemy z dostępnością PS5 trwają. Młody mężczyzna został postrzelony przy sprzedaży konsoli

News
2943V
Problemy z dostępnością PS5 trwają. Młody mężczyzna został postrzelony przy sprzedaży konsoli
Iza Łęcka | 30.11.2021, 11:23

Od debiutu najnowszych sprzętów Sony oraz Microsoftu gracze doświadczają ogromnych trudności z zakupem konsol. Niemałym wyzwaniem są panoszący się skalperzy, ale również inne niepokojące zdarzenia – w jednym z hrabstw stanu Teksas doszło do postrzelenia sprzedawcy.

Od dłuższego czasu producenci elektroniki oraz rozmaitych urządzeń mierzą się z brakami półprzewodników. Problem nadal nie omija branży gier – pomijając już dramatyczny dostęp do kart graficznych oraz innych części, pamiętajmy, że minął już ponad rok od premiery konsol nowej generacji, a zainteresowanie PlayStation 5 oraz Xboksami Series X w niektórych krajach nadal przewyższa możliwości produkcyjne.

Na naszym portalu wielokrotnie poruszaliśmy temat nieuczciwych praktyk skalperów, którzy masowo odkupują konsole i sprzedają je w znacznie wyższych cenach. Okazuje się jednak, że w związku z ogromną popularnością PS5 może dochodzić do znacznie poważniejszych zdarzeń.

Jak informuje ABC13 19-latek z hrabstwa Harris w Teksasie wystawił PlayStation 5 do sprzedaży. Szybko skontaktował się z nim klient, więc mężczyźni umówili się na spotkanie, podczas którego doszłoby do finalizacji transakcji. Niestety, tak się nie stało. Po przybyciu na miejsce zainteresowany wyciągnął broń i próbował ukraść zestaw. Nieoczekiwanie młody sprzedawca został postrzelony, a napastnik uciekł, pozostawiając PS5 w miejscu zdarzenia. Ofiarę przewieziono do szpitala – na szczęście, lekarze oceniają stan chłopaka jako niezagrażający życiu.

Funkcjonariusze policji nie przedstawili jeszcze rysopisu podejrzanego.

Źródło: https://kotaku.com/man-shot-while-trying-to-sell-his-playstation-5-1848134154

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych