Cyberpunk 2077 w Xbox Game Pass? CD Projekt RED podkreśla: „jest zdecydowanie za wcześnie”

News
1601V
Cyberpunk 2077 w Xbox Game Pass? CD Projekt RED podkreśla: „jest zdecydowanie za wcześnie”
Iza Łęcka | 30.11.2021, 08:18

W ostatnim czasie spore poruszenie wywołał materiał Microsoftu, który sugerował dodanie Cyberpunka 2077 do Xbox Game Pass. CD Projekt RED szybko zaprzeczył doniesieniom, lecz temat powrócił podczas spotkania z inwestorami. Prezes CD Projektu zaznaczył, że jest zdecydowanie za wcześnie na taką decyzję.

Przed Cyberpunk 2077 niezwykle istotny rok – zgodnie z założeniami w następnych miesiącach poznamy szczegóły rozbudowanej aktualizacji, a także sprawdzimy w akcji next-genowe wydanie gry. Podczas wczorajszej sesji pytań i odpowiedzi dla akcjonariuszy CD Projekt przedstawił pierwsze ulepszenia zmierzające do produkcji, a także odniósł się do kwestii abonamentu Xbox Game Pass.

W usłudze Amerykanów już przez pewien czas znajdował się Wiedźmin 3: Dziki Gon, jednak nie powinniśmy liczyć na szybkie dodanie historii z Night City do pokaźnej biblioteki. Adam Kiciński nie pozostawił złudzeń, że firma analizuje wszystkie możliwości biznesowe, ale na udostępnienie Cyberpunka 2077 w Xbox Game Pass jest zdecydowanie za wcześnie.

„Zawsze rozważamy wszelkie możliwości biznesowe, ale taki model subskrypcyjny jest dobry w pewnym momencie cyklu życia produktu, więc nie za wcześnie. Wiedźmin 3 był przez jakiś czas w abonamentach [Xbox Game Pass i PlayStation Now - przyp. red.], ale za każdym razem musimy ważyć korzyści i koszty, więc musimy porównywać to ze sprzedażą, a to decyzja bazująca na danych. Na Cyberpunka jest zdecydowanie za wcześnie”.

Wydaje się całkiem zrozumiałe, że w najdogodniejszym dla polskiego studia momencie niektóre abonamenty mogą zostać rozbudowane o futurystyczną opowieść V – na to jednak przyjdzie czas. Obecnie kluczowy dla zespołu jest rozwój oraz wzbogacenie pozycji o następne elementy, co może zachęcić kolejnych graczy do zakupu produkcji.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/cd-projekt-says-its-way-too-early-for-cyberpunk-2077-to-come-to-xbox-game-pass/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych