Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 na PS5 i XSX|S ze znaczącymi ulepszeniami! Znamy wstępne szczegóły

Gry
6965V
Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 na PS5 i XSX|S ze znaczącymi ulepszeniami! Znamy wstępne szczegóły
Wojciech Gruszczyk | 29.11.2021, 20:09

CD Projekt zdradził ekscytujące informacje dotyczące rozwoju Wiedźmina 3: Dziki Gon oraz Cyberpunka 2077. Produkcje trafią na PlayStation 5 i Xboksy Series X|S z licznymi ulepszeniami – gracze mogą liczyć na między innymi ray tracing.

CD Projekt przedstawił dzisiaj raport finansowy, a następnie odbyła się konferencja dla inwestorów oraz analityków. Podczas wydarzenia potwierdzono bardzo ciekawe szczegóły dotyczące najbliższych planów.

Studio skupia się aktualnie na odbudowie pozytywnego wizerunku dla Cyberpunka 2077 i sytuacja poprawia się „na każdej platformie”. Twórcy jednak szykują się do przyszłorocznej premiery next-genowej wersji, która znajduje się „obecnie w fazie testów”.

CD Projekt RED potrzebował więcej czasu, ponieważ deweloperzy chcą mieć pewność, że nowa wersja zadebiutuje „w bardzo, bardzo dobrej formie”. Wymaga to sporo czasu, ponieważ deweloperzy nie tylko ulepszyli oprawę, ale dopracowali także działanie systemów – twórcy zajęli się ulepszeniem głównych mechanik, które choć „nie są rewolucją”, to jednak łączą się z innymi elementami i właśnie z tego powodu zespół potrzebował dodatkowych miesięcy. Autorzy chcą mieć pewność, że w żadnym z aspektów nie nastąpi „regres”.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku Wiedźmina 3: Dziki Gon, ponieważ jest to starsza pozycja, za którą odpowiada zewnętrzny deweloper. Gracze jednak mogą liczyć na między innymi ray-tracing, jednak w tej sytuacji – aktualizacja w większości polega na zaoferowaniu nowych technologii w starszej produkcji, więc studio potrzebowało więcej czasu na odpowiednią implementację.

Warto zaznaczyć, że next-genowe aktualizacje do Cyberpunka 2077 (Q1 – styczeń-marzec) i Wiedźmina 3 (Q2 – kwiecień-czerwiec) są na „dobrej drodze”, by zadebiutować w przedstawionych terminach.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Cyberpunk 2077.

Źródło: https://twinfinite.net/2021/11/cyberpunk-2077-witcher-3-next-gen-versions/

Komentarze (59)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper