CD Projekt szykuje się do 3 premier. Wiedźmin motorem napędowym firmy

Gry
6470V
CD Projekt szykuje się do 3 premier. Wiedźmin motorem napędowym firmy
Wojciech Gruszczyk | 29.11.2021, 17:47

CD Projekt opublikował raport finansowy, który w ciekawy sposób potwierdza ostatnie miesiące rodzimego studia. Polacy skupili się na rozwoju trzech dużych projektów, które mają zadebiutować w 2022 roku, ale jednocześnie zdecydowano się na duże inwestycje.

CD Projekt właśnie przedstawił raport finansowy za III kwartał bieżącego roku i Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu CD PROJEKT ds. finansowych, potwierdził, że całej grupie udało się wypracować 144 mln zł przychodów – jest to o blisko 40% więcej niż przed rokiem. Jednocześnie należy zaznaczyć, że skonsolidowany zysk netto wyniósł 16 mln zł i był niższy od rezultatu z analogicznego okresu 2020 roku.

„Na spadek zysku netto w ujęciu rocznym wpłynęły przede wszystkim koszty związane z serwisowaniem Cyberpunka oraz pracami badawczymi nad nowymi projektami znajdującymi się na wczesnym etapie produkcji, ujmowane bezpośrednio w rachunku wyników bieżącego okresu. Jednocześnie stan naszych rezerw finansowych w postaci gotówki, lokat i obligacji skarbowych na przestrzeni III kwartału zwiększył się o 55 mln zł” – mówi Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu CD PROJEKT ds. finansowych.

Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD PROJEKT, potwierdził, że firma szykuje się do trzech dużych premier: next-genowej aktualizacji do Cyberpunka 2077, ulepszonej wersji Wiedźmina 3: Dziki Gon oraz pierwszego dodatku do przygody V:

„Intensywnie pracujemy nad wersją Cyberpunka na najnowszą generację konsol, której wydanie planujemy w I kwartale 2022 r. wraz z kolejną aktualizacją gry na wszystkie platformy. Postępują również prace nad next-genową wersją Wiedźmina 3 oraz dodatkiem do Cyberpunka. Równolegle kontynuujemy transformacje studia, która obejmuje coraz więcej zespołów produkcyjnych”.

Należy zwrócić uwagę, że twórcy growych przygód Wiedźmina i opowieść z Night City rozwijają także „inne” niezapowiedziane projekty.

CD Projekt szykuje się do 3 premier. Wiedźmin motorem napędowym firmy

CD Projekt szykuje się do 3 premier. Wiedźmin motorem napędowym firmy

CD Projekt ma za sobą bardzo intensywny rok – początek okresu „należał do Wiedźmina”, ponieważ firma miała okazję zorganizować z Netflixem WitcherCon, a jednocześnie odbyła się premiera dwóch produkcji z tego IP: Wiedźmin: Pogromca Potworów i Wiedźmin: Zmora Wilka.

Studio kupiło także dwa studia – Digital Scapes (obecnie CD PROJEKT RED Vancouver) oraz The Molasses Flood.

„Cieszymy się, że dołączyły do nas studia z Vancouver i Bostonu – to doświadczone zespoły, które planujemy rozwijać w kolejnych latach. Obie transakcje wzmacniają kluczowe kompetencje Grupy Kapitałowej, a także stwarzają nam nowe możliwości rozwoju” – podsumowuje Adam Kiciński.

Źródło: https://www.cdprojekt.com/pl/media/aktualnosci/cd-projekt-podsumowuje-iii-kwartal-2021-roku/

Komentarze (57)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper