Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.07.2021 14:17
CD PROJEKT RED Vancouver.
1471V

CD Projekt RED Vancouver oficjalnie. Studio Digital Scapes zostało kupione przez Polaków

CD Projekt właśnie potwierdził podpisanie umowy z Digital Scapes, czyli deweloperami z Kanady. Autorzy przygód Geralta oraz V będą korzystać z pomocy CD Projekt RED Vancouver – deweloperzy już od trzech lat współpracują z polskim zespołem.

W marcu informowaliśmy naszych czytelników o podpisaniu listu intencyjnego pomiędzy CD Projektem a zespołem Digital Scapes. Wystarczyło kilka tygodni, by wszystkie formalności zostały zakończone i dzisiaj oficjalnie – Polacy powitali CD PROJEKT RED Vancouver.

Tak sytuację skomentował Adam Kiciński, Prezes CD PROJEKT:

„Cieszymy się z pomyślnej finalizacji tej transakcji. Doświadczony zespół Digital Scapes daje nam solidne fundamenty pod budowę znacznie większego zespołu CD PROJEKT RED Vancouver”.

Kilka słów dodał Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED:

„Digital Scapes to nasz zaufany partner, z którym intensywnie współpracujemy od ponad trzech lat. Szczególnie cenimy ich za ekspertyzę w zakresie technologii – planujemy wspólnymi siłami pogłębiać nasze kompetencje w tym obszarze, co przyczyni się do usprawnienia szeregu procesów produkcyjnych i rozwoju CD PROJEKT RED”.

Należy na pewno zaznaczyć, że Digital Scapes współpracowało z CD Projektem od ponad trzech lat, więc właśnie zakończona transakcja nie powinna nikogo dziwić. W Kanadzie pracuje kilkunastu doświadczonych twórców, którzy specjalizują się w projektowaniu rozgrywki, programowaniu i animacji na wszystkie platformy.

Marcin Chady, szef studia w Vancouver, nie ukrywa zadowolenia z dołączenia do rodziny CD Projektu:

„Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że staliśmy się częścią Grupy CD PROJEKT. Cieszy nas perspektywa realizacji wspólnych ambitnych projektów – wierzymy, że nasz wkład w obszary rozgrywki i technologii przyczyni się do sukcesu przyszłych produkcji studia CD PROJEKT RED”.

CD Projekt posiada już zespoły w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu.

Źródło: https://www.cdprojekt.com/pl/media/aktualnosci/cd-projekt-kupil-studio-deweloperskie-digital-scapes/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED CD PROJEKT RED Vancouver