CD Projekt kupił kolejne studio! Doświadczeni deweloperzy pomogą w rozwoju Wiedźmina i Cyberpunka

News
2433V
CD Projekt kupił kolejne studio! Doświadczeni deweloperzy pomogą w rozwoju Wiedźmina i Cyberpunka
Wojciech Gruszczyk | 22.10.2021, 17:24

CD Projekt zdecydował się ponownie rozbudować swoje wewnętrzne struktury. Firma właśnie potwierdziła kupienie studia The Molasses Flood, w składzie którego znajduje się wielu doświadczonych twórców. To bardzo ciekawy ruch.

CD Projekt właśnie ogłosił nabycie The Molasses Flood, czyli amerykańskiego studia. Twórcy z Bostonu od 2014 roku pracują nad różnymi produkcjami – w składzie firmy znajdują się deweloperzy odpowiedzialni za między innymi: Bioshock, Halo, Guitar Hero i Rock Band. Studio znane jest z gier survivalowych The Flame in the Flood oraz Drake Hollow.

Adam Kiciński, Prezes Zarządu CD Projektu, skomentował sytuację następującymi słowami:

„Wciąż szukamy zespołów, które podzielają nasze wartości i kulturę, i chcą razem z nami robić świetne gry. Załoga The Molasses Flood to ambitny i doświadczony zespół, który stawia na jakość i posiada technologiczny know-how. Jestem przekonany, że wniosą do firmy dużo talentu, ambicji i determinacji”.

Transfer jest jednak bardzo ciekawy, ponieważ The Molasses Flood nie zostanie kolejnym działem CD Projektu RED. Twórcy będą „blisko współpracować z CD Projekt RED”, ale jednocześnie zachowają pełną autonomię.

Deweloperzy otrzymali otrzymają możliwość opracowania „własnego projektu w oparciu o jedno IP CD Projektu”, więc możemy podejrzewać, że autorzy będą rozwijać mniejszą produkcję z uniwersum Wiedźmina lub Cyberpunka.

Kilka słów dodał Forrest Dowling, Studio Head z The Molasses Flood:

„Od początku istnienia The Molasses Flood naszym celem było tworzenie gier, które inspirują innych. Współpraca z CD PROJEKT to dla nas możliwość dotarcia do graczy na całym świecie i jednocześnie okazja do współpracy ze studiem i markami, które kochamy. Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że możemy kontynuować naszą misję tworzenia gier wraz z CD PROJEKT”.

Warto przypomnieć, że w marcu CD Projekt kupił Digital Scapes, który zostało przemianowane na CD Projekt RED Vancouver. W tym tygodniu polskie studio opóźniło także premiery next-genowych wersji Wiedźmina 3: Dziki Gon i Cyberpunka 2077.

Źródło: https://www.cdprojekt.com/en/media/news/the-molasses-flood-video-games-development-studio-joins-cd-projekt-group/

Komentarze (40)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych