Forza Horizon 5 ma problem z banami. Gracze skarżą się na niesprawiedliwe blokady

News
1728V
Forza Horizon 5 ma problem z banami. Gracze skarżą się na niesprawiedliwe blokady
Iza Łęcka | 29.11.2021, 14:14

Najnowsze wyścigi Playground Games cieszą się ogromną popularnością wśród sympatyków gatunku. Część użytkowników narzeka jednak na coraz częstsze bany – przyczyny wykluczenia z rozgrywki mogą być naprawdę absurdalne.

Forza Horizon 5 jest jedną z propozycji, dzięki której Microsoft może poszczycić się udaną końcówką roku – produkcję sprawdziło już ponad 10 mln odbiorców. Brytyjskie studio nie ustaje w ulepszaniu tytułu i stara się reagować na większość zastrzeżeń społeczności – ostatnia aktualizacja rozwiązywała kłopoty z zawieszaniem się gry, stabilnością połączenia z serwerami, jak również łatwym wzbogacaniem się. Uczestnikom meksykańskiego festiwalu coraz mocniej doskwiera jeszcze jedna kwestia.

Okazuje się, że spora grupa graczy rywalizujących na serwerach otrzymuje bany. Często dokładnie nie wiadomo, co było powodem blokady, a sympatycy wyścigów snują kolejne przypuszczenia. Zrozumiałe wydaje się użycie nieodpowiedniego nicka czy szybkiego, niezgodnego z zasadami, sposobu na zdobycie waluty w grze, lecz użytkownicy zgłaszają, że zostali wycofani z rywalizacji online przez skorzystanie chociażby z... projektów, których estetyka (grafika, hasło zamieszczone na samochodzie czy numer) może nawet delikatnie nawiązywać do zachowań obraźliwych czy używek.

Na forum związanym z tytułem pojawiają się posty oburzonych graczy, którzy mają bany najprawdopodobniej przez numer znajdujący się z boku maszyny czy udostępnienie motywów inspirowanych pewnym anime.

Możemy przypuszczać, że Playground Games dąży do stworzenia przestrzeni jak najbardziej przyjaznej również dla młodszych odbiorców, dlatego też dochodzi do tak zaskakujących sytuacji. W obliczu coraz większej skali tego problemu deweloperzy powinni zweryfikować system i wprowadzić znaczące zmiany, które będą karać odbiorców za spore przewinienia. 

Źródło: https://techgage.com/news/forza-horizon-5-players-getting-banned-for-superfluous-reasons/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych