Half Life 3 nie jest rozwijane przez Steam Decka? Valve koncentruje się na nowym sprzęcie

Plotka
703V
Half Life 3 nie jest rozwijane przez Steam Decka? Valve koncentruje się na nowym sprzęcie
Iza Łęcka | 29.11.2021, 13:03

Gracze, którzy wyczekują pojawienia się na rynku następnej odsłony Half-Life nie powinni mieć złudzeń. Jak wskazuje jeden z twórców internetowych informujących między innymi o poczynaniach Valve, przedsiębiorstwo ma obecnie inne priorytety. Sprawdźcie szczegóły.

Zapowiedź Steam Decka można śmiało uznać za jedną z najbardziej elektryzujących wiadomości branży gier ostatnich miesięcy. Przenośna konsola cieszy się ogromną popularnością, lecz klienci, którzy złożyli zamówienia przedpremierowe, będą musieli uzbroić się w cierpliwość – nie można liczyć na dostarczenie urządzenia przed końcem 2021 roku. 

Steam Deck jest obecnie projektem, nad którym skupia się znacząca część zespołów Valve. Zgodnie z ostatnią wypowiedzią Tylvera McVickera z Valve News Network właśnie za sprawą tej ogromnej mobilizacji nie powinniśmy oczekiwać na Half-Life 3. Kolejna część kultowej serii nie jest tworzona, gdyż producent przede wszystkim inwestuje w premierę nowej propozycji – zainteresowanie przenośnym sprzętem przerosło oczekiwania przedsiębiorstwa, dlatego większość pracowników firmy poświęca swój czas na nowy projekt.

„Problem polega na tym, że nie ma w tej chwili dużego zespołu deweloperskiego, który pracowałby nad czymś poza kilkoma kawałkami oprogramowania, jakie są specjalnie dostosowane do sprzętu”.

„Half-Life 3, Half-Life 2 Episode 3, jakikolwiek rodzaj tradycyjnego FPS-a z myszką i klawiaturą w Valve nie ma miejsca, [a – przyp. red.] jeśli ma, to jest to bardzo mała grupa ludzi i te osoby nie będą postrzegane jako generujące wartość przez przełożonych".

McVicker wskazuje jednak, że deweloperzy tworzą nową produkcję zatytułowaną Citadel, której mechanika lepiej pasuje do Steam Decka.

„Valve pracuje nad kawałkiem oprogramowania, który najlepiej pokaże, do czego zdolny jest Steam Deck – Citadel. (…) To jest festiwal nostalgii, to jest hybryda FPS/RTS bazująca na Half-Life, która jest nastawiona na współpracę. Pomyślcie o Left 4 Dead i Alien Swarm, a także o RTS-ie i Half-Life, które mają dziecko”.

Czym dokładnie będzie się odznaczać wspomniana gra, przekonamy się w momencie oficjalnej zapowiedzi. Sprawdźmy jednak, jak działa Devil May Cry 5 oraz Wiedźmin 3 na konsoli.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/half-life-3-is-reportedly-not-in-development-as-valve-focuses-on-steam-deck/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych