Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.11.2021 08:25
Steam Deck Valve
487V

Steam Deck zaliczył opóźnienie. Valve nie dostarczy urządzenia w 2021 roku

Valve potwierdziło fatalną wiadomość dla graczy, którzy liczyli, że jeszcze pod koniec roku zapoznają się z ulubionymi grami na przenośnej platformie. Steam Deck potrzebuje czasu i sprzęt zostanie wydany dopiero w 2022 roku.

Steam Deck został zaprezentowany kilka miesięcy temu i według przedstawionych szczegółów – urządzenie miało zadebiutować na rynku w grudniu. Pierwsi twórcy otrzymali już sprzęt, by móc dostosowywać swoje gry do nowej platformy, ale nie oznacza to, że gracze jeszcze w tym roku zagrają w przykładowo Death Stranding na przenośnym PC.

Firma wydała oświadczenie, w którym podkreśliła, że z powodu problemów z „globalnym łańcuchem dostaw”, Steam Deck trafi do pierwszych graczy dopiero w lutym:

„Premiera urządzenia Steam Deck zostanie opóźniona o dwa miesiące. Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby zmniejszyć wpływ problemów związanych z globalnym łańcuchem dostaw na wysyłkę urządzenia. Jednak z powodu niedoboru materiałów komponenty nie docierają do naszych zakładów produkcyjnych na tyle szybko, byśmy mogli dotrzymać ogłoszonych wcześniej terminów.

Na podstawie naszych najnowszych szacunków powinniśmy móc rozpocząć wysyłkę urządzenia w lutym 2022 roku. Będzie to też nowa data rozpoczęcia kolejki rezerwacji — posiadacze rezerwacji nie stracą swojego miejsca w kolejce, ale daty zostaną odpowiednio przesunięte w czasie. Szacunkowe daty w kolejce rezerwacji zostaną zaktualizowane wkrótce po opublikowaniu tego ogłoszenia.”

Korporacja przeprosiła za sytuację, jednak nadal nie otrzymaliśmy kompletnych szczegółów dotyczących premiery. Według informacji ze sklep Valve, nowe zamówienia trafią do klientów dopiero po drugim kwartale 2022 roku.

Wiele na to wskazuje, że fani Kratosa będą musieli zaczekać dodatkowy miesiąc, by poznać God of War na ekranie Steam Decka.

Źródło: https://store.steampowered.com/news/app/1675180/view/3084396982306430712

Tagi: pc Steam Steam Deck