Nowy Child of Light to nie sequel. Twórcy szykują specjalny crossover

News
412V
Nowy Child of Light to nie sequel. Twórcy szykują specjalny crossover
Kajetan Węsierski | 27.11.2021, 14:30

Niedawno pojawiły się doniesienia na temat potencjalnej kontynuacji głośnej gry od Ubisoftu sprzed siedmiu lat - teraz okazuje się, iż nie będziemy mieli do czynienia z bezpośrednim sequelem.

Child of Light to bardzo udany, stosunkowo niewielki projekt od Ubisoftu, który debiutował w 2014 roku. Co ciekawe, jeszcze kilka lat temu pojawiały się doniesienia o tym, że choć premiera była dobra, to na kontynuację nie ma sensu liczyć. I kłóciło się to z informacją sprzed paru dni, według której twórcy mieli szykować nas na prezentację drugiej części na początku przyszłego roku.

Jak się natomiast okazało, zapowiadany projekt nie będzie "Child of Light 2", a crossoverem, który ma się rozgrywać po przekroczeniu lustra przez Aurorę oraz Igniculusa. Patrick Plourde zdecydował się stanowczo odciąć od pomysłu fanów, jakby sequel miał rzeczywiście już powstawać:

Żeby nie stawiać niewłaściwych oczekiwań, to nie jest CoL2. To crossover, w którym Aurora i Igniculus trafiają do innego świata w specjalnej przygodzie. Współpracowaliśmy i zatwierdziliśmy wszystkie szczegóły tego wyjątkowego doświadczenia. Mamy więc nadzieję, że Wam się spodoba!

Nie ma jednak tego złego, co by nie wyszło na dobre! Twórca wspomniał także, że właściwie napisali już kontynuację Child of Light - mają cały skrypt, a nie tylko zarys. Jest jednak jeden problem - jak wynika z jego wpisu, gra nie dostała "zielonego światła". I trudno tu szacować, czy została całkowicie przekreślona przez właścicieli praw, czy po prostu trzeba nieco przerobić tę przygodę. Czas pokaże - a nadzieja cały czas jest!

A "kartka z historią CoL2" była prawdziwa w tym sensie, że napisaliśmy sequel - nie tylko pierwszą stronę. Niestety gra nie dostała "zielonego światła"

Źródło: https://www.psu.com/news/a-new-child-of-light-title-is-in-the-works-but-its-not-child-of-light-2/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych