Iza Łęcka Iza Łęcka 24.11.2021 12:18
Battlefield 2042 Hazard Zone
1059V

Battlefield 2042 otrzyma wkrótce 2 aktualizacje. DICE zapowiada prace nad grą

DICE nie mogło liczyć na spokojne świętowanie premiery Battlefield 2042. Najnowsza odsłona strzelanki wymaga wielu aktualizacji, a dwie z nich zostały właśnie zapowiedziane. Deweloperzy wsłuchują się w opinie społeczności i eliminują kolejne problemy.

Szwedzie studio opublikowało wiadomość, w której przedstawia aktualne plany dotyczące rozwoju i poprawek do Battlefielda 2042. Twórcy informują o wielkim zainteresowaniu grą, ale jednocześnie podkreślają, że muszą zająć się wieloma istotnymi dla społeczności usprawnieniami:

„Minęło zaledwie kilka dni od naszej globalnej premiery, a już miliony z Was grają w Battlefield 2042. Cieszymy się, że tak wielu z Was wróciło na pole bitwy - w tym momencie jest ich prawie dwa razy więcej niż w przypadku naszej ostatniej gry. Po pierwsze więc, dziękujemy Wam wszystkim - to, jak gracie i co tworzycie w grze, jest niesamowite i przerosło nasze oczekiwania. Uważnie słuchamy też waszych opinii, które pomagają nam kształtować kolejne aktualizacje”.

Od momentu debiutu deweloperzy zajęli się dopracowaniem serwerów – obecnie stabilność rozgrywki powinna odznaczać się oczekiwanym poziomem, jednak „nadal istnieją pewne krytyczne problemy”, z którymi gracze mogą spotkać się podczas zmagań. W minionym tygodniu studio nawiązało kontakt z Microsoftem, by płynnie wprowadzić aktualizację na Xboksy Series X|S – dzięki niej tytuł miałby działać znacznie lepiej. Na PC wydajność gry jest bardzo różna, co w znaczącym stopniu jest uzależnione od procesora.

DICE poświęca sporo uwagi kwestii broni, skupiając się między innymi na balansie, rozrzucie, spójności asysty celowania oraz błędzie w ustawieniach czułości myszki. Zespół dopracował również system progresji w Battlefield Portal i zapowiedział kolejne dwie aktualizacje.

W czwartek zostanie opublikowany patch, który zapewni ulepszone odradzanie się żołnierzy, dopracowany system ochrony respawnu, balans pojazdów czy też poprawiony rozrzut broni.

Wydaje się jednak, że to dopiero początek wprowadzania udogodnień. Na początku grudnia zadebiutuje jak dotąd największa łatka, która zapewni poprawki w interfejsie, matchmakingu, progresji, oprawie, mapach, poszczególnych trybach, pojazdach, wydarzeniach w lokacjach. Deweloperzy nie pominą również poprawy broni, botów, dźwięku, specjalistów czy gadżetów. Pełną listę zmian znajdziecie na stronie DICE. Na początku 2022 roku poznamy konkrety dotyczące 1. sezonu rozgrywek.

Źródło: https://www.ea.com/games/battlefield/battlefield-2042/news/battlefield-briefing-launch-update-and-the-road-ahead

Tagi: Battlefield 2042 DICE Electronic Arts