SEGA i Microsoft nie będą tworzyć ekskluzywnych gier dla Xboksa. Super Gry trafią „na cały świat”

Gry
1989V
SEGA i Microsoft nie będą tworzyć ekskluzywnych gier dla Xboksa. Super Gry trafią „na cały świat”
Iza Łęcka | 22.11.2021, 07:35

SEGA nawiązała bardzo bliską współpracę z Microsoftem, na mocy której powstaną „Super Gry”, jednakże Japończycy nie zamierzają oferować swojemu partnerowi produkcji na wyłączność. Wiele na to wskazuje, że celem studia jest trafienie do szerokiego grona odbiorców.

Na początku miesiąca SEGA wspólnie z gigantem z Redmond potwierdzili wielką współpracę. Producent Xboksów zaoferuje japońskiemu partnerowi wsparcie technologiczne, które pozwoli na opracowanie wielkich tytułów.

Wielu graczy sądziło, że SEGA zaoferuje szereg nowych, ekskluzywnych produkcji, które będą dostępne wyłącznie na Xboksach Series X|S, jednakże w trakcie ostatniego spotkania z inwestorami, podczas którego prezentowane były wyniki finansowe za ostatni kwartał, przedstawiciele przedsiębiorstwa skomentowali sprawę. Super Gry będą dostępne na wielu platformach:

„Mamy już bardzo bliskie relacje biznesowe z Microsoftem. Zleciliśmy rozwój ich dużych tytułów i jako zespół third party dostarczamy różne pozycje. Kiedy ogłosiliśmy koncepcję Super Game, Microsoft był przychylny tej wizji, co tym razem doprowadziło do ogłoszenia projektu. W nawiązaniu do tej kwestii, nie mówimy o wydawaniu gier wyłącznie dla Microsoftu, ale raczej o opracowaniu Super Game, które wspólnie, z ich wsparciem technicznym, trafią na cały świat”.

SEGA realizuje średnio- i długoterminową strategię, której efektami będą „duże globalne tytuły”, skupiające się na takich fundamentach, hasłach jak: „globalny”, „online”, „społeczność” i „wykorzystanie IP”. Aktualnie jednak nie zapowiedziano jakichkolwiek konkretnych pozycji.

Japończycy potwierdzili, że od dawna nawiązali bliskie relacje z Microsoftem – już wcześniej zespoły należące do producenta i wydawcy opracowały Halo Wars 2, jak również Age of Empires 4.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/sega-clarifies-its-alliance-with-microsoft-wont-result-in-xbox-exclusives/

Komentarze (70)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper