Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.11.2021 09:36
Battlefield 2042. Premiera strzelanki "to katastrofa". Gracze masakrują produkcję DICE niskimi ocenami
2858V

Battlefield 2042. Premiera strzelanki "to katastrofa". Gracze masakrują produkcję DICE niskimi ocenami

Battlefield 2042 doczekało się już wielu ocen w recenzjach. Śmiało można powiedzieć, żę są to porządne noty. Średnia nowej strzelanki DICE wynosi 8/10 na Metacritic. Inaczej od redaktorów temat widzi wielu graczy.

Battlefield 2042 otrzymuje najwięcej ocen w okolicach 8/10 - to jeśli chodzi o recenzje dziennikarzy, bo zupełnie inaczej sytuacja wygląda, jeśli przyjrzymy się werdyktom wydawany przez użytkowników Metacritic. W zakładce pecetowego wydania najnowszej produkcji DICE, gracze miażdżą tytuł bardzo niskimi ocenami. Średnia Battlefield 2042 w kategorii opinii graczy to obecnie 2,5/10 (średnia wyciągnięta z ponad 1500 werdyktów).

Co nie podoba się graczom? Możemy w tym miejscu zacytować tekst Eurogamer.net, w którym Martin Robinson stwierdził, że "premiera Battlefield 2042 to katastrofa". Premierowy dzień z najnowszą strzelaniną FPP wypełniony był "zawieszaniem gry i problemami z serwerami", jak donosi redaktor. Gracze na Metacritic skarżą się przy kiepsko działających serwerach na brak scoreboardów, na liczne bugi i - co może najmocniej dziwić - na kiepski gunplay (pociski mają mieć zbyt duży rozrzut). Gra według opinii na Metacritic zbyt długo blokuje dostęp do kolejnych giwer i choruje rzekomo na nie najlepszy design map, w których brakuje osłon.

Battlefield 2042 dostępny jest aktualnie w formie Wczesnego Dostępu dla osób, które zdecydowały się na zakup najdroższych wydań gry. Od 19 listopada do rozgrywki przystąpią szerokie rzesze fanów, którzy skusili się na zakup standardowego wydania. Można mieć wątpliwości czy serwery obsługujące grę wytrzymają takie nadciągające oblężenie.

Sprawdźcie przy okazji naszą recenzję gry. Warto przyjrzeć się też porównaniu graficznemu.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-11-15-battlefield-2042s-opening-weekend-has-been-a-disaster
https://www.metacritic.com/game/pc/battlefield-2042/user-reviews

Tagi: Battlefield 2042 DICE Electronic Arts