Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.11.2021 11:22
Battlefield 2042 na porównaniu graficznym: XSX, PS5, XSS i PC. Najsłabsza konsola z najlepszą animacją
2704V

Battlefield 2042 na porównaniu graficznym: XSX, PS5, XSS i PC. Najsłabsza konsola z najlepszą animacją

Battlefield 2042 trafi do szerokiej dystrybucji 19 listopada. Już teraz możemy przyjrzeć się grafice w tej wyczekiwanej strzelaninie.

Grupa ElAnalistaDeBits przygotowała analizę oprawy wizualnej w Battlefield 2042 - ze szczególnym nastawieniem na jakość grafiki na konsolach (PS5 oraz XSX/XSS).

Z analizy ElAnalistaDeBits wynika, że Battlefield 2042 działa na Xbox Series S w rozdzielczości 1260p przy 60 fps. PlayStation 5 oraz Xbox Series X zapewniają znacznie wyższą rozdzielczość: 2160p przy 60 klatkach animacji na sekundę. Według redakcji gra na PS5 korzysta z nieco lepiej z techniki zwanej "temporal reconstruction rendering", co sprawia, że obraz jest odrobinę ostrzejszy niż na Xbox Series X. Co ciekawe jednak, to Xbox Series S oferuje najlepszy framerate na konsolach, który jest "bliski perfekcji" - jak to ujmuje ElAnalistaDeBits. Ze sporadycznymi spadkami w płynności animacji musimy się natomiast liczyć grając na PS5 i XSX. Częściej te "dropy" z bazowego poziomu 60 fps mają występować na konsoli Sony.

Jeśli chodzi o jakość tekstur to najsłabsze ustawienia wybrano dla XSS. PS5 i XSX wyglądają natomiast prawie identycznie. To samo tyczy się jakości cieni. Xbox Series S zapewnia też wyraźnie niższy poziom gęstości roślinności. Promień rysowania obiektów wydaje się taki sam na XSX i PS5. Również na tym polu Xbox Series plasuje się na ostatnim miejscu.

Generalnie można powiedzieć, że deweloperzy z DICE wykonali dobrą robotę. Battlefield 2042 działa płynnie na wszystkich testowanych konsolach. Wydania na PS5 i XSX wydają się prawie identyczne, jeśli chodzi o jakość oprawy.

Zachęcam przy okazji do lektury naszej recenzji Battlefield 2042.

Tagi: Battlefield 2042 DICE Electronic Arts