Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 13.11.2021 12:30
Darby McDevitt wraca do Ubisoftu
740V

Assassin’s Creed z ważnym powrotem. Do prac nad serią wraca główny scenarzysta

Wygląda na to, że gdy jest się przez długi okres związanym z jednym miejscem, trudno potem się odzwyczaić i zacząć inne życie. Dobrym przykładem jest Darby McDevitt.

Assassin's Creed to prawdopodobnie obecnie jedna z najsilniejszych marek w branży gier wideo - Ubisoft doszedł do tego momentu latami pracy nad jej rozwojem i ciągłym wspieraniem konkretnych tytułów (wystarczy rzucić okiem na to, jak długo usprawniana jest Valhalla). Co więcej, twórcom zdarza się eksperymentować z różnymi typami produkcji - część z nich dostępna była niedawno za darmo.

I wygląda na to, że sama marka ma nam jeszcze sporo do zaoferowania, o czym świadczy powrót po przerwie Darby'ego McDevitta. Mężczyzna opuścił Ubisoft na początku tego roku, ale jak widać, nie wytrzymał z dala od serii, nad którą sprawuje pieczę od Assassin's Creed: Revelations. Wtedy pomagał tworzyć historię, a później był głównym scenarzystą i reżyserem.

Jak sam wspomniał przy okazji wywiadu dla VGC, po namyśle uznał, że to właśnie jego były pracodawca jest tym, przy którym zamierza kontynuować karierę. I choć nie wiadomo na ten moment, w jakiej roli wróci do ekipy, można śmiało założyć, że jego zadania będą bardzo podobne do tych, które realizował wcześniej. Wiele wskazuje na to, że Ubisoft zbiera wszystkie ręce na pokład przed premierą Assassin's Creed Infinity.

Źródło: https://gamingbolt.com/assassins-creed-lead-writer-and-narrative-director-returns-to-ubisoft

Tagi: Assassin's Creed Infinity (tytuł tymczasowy) Ubisoft Ubisoft Quebec City / Ubisoft Montreal