Nintendo Switch z bardzo mocnym październikiem w USA. Firma chwali się wysokimi wynikami

News
585V
Nintendo Switch z bardzo mocnym październikiem w USA. Firma chwali się wysokimi wynikami
Kajetan Węsierski | 13.11.2021, 11:30

Lata mijają, branża gier się zmienia, a Nintendo Switch wciąż sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Miesiąc w miesiąc możemy podziwiać sprzedaż "Pstryka".

Jeszcze rano informowaliśmy Was o tym, że na konsoli Nintendo Switch zadebiutowała oficjalna aplikacja platformy Twitch. Jest to kolejny krok w rozwoju konsoli i dla wielu znaczące urozmaicenie. Zresztą, szefostwo firmy od dawna zapowiadała, że zamierza stale poprawiać swoje usługi (w kontekście Nintendo Switch Online, którego rozszerzenie zostało przyjęte raczej dość średnio).

Teraz natomiast pojawiły się wyniki sprzedaży konsoli w Stanach Zjednoczonych, w ubiegłym miesiącu. Te kapitalnie pokazują, z jakim fenomenem mamy do czynienia. Jak bowiem przedstawiają dane, w samym październiku rozeszło się w tamtym regionie 711 tysięcy konsol Nintendo Switch - w tym aż 314 tysięcy sztuk Nintendo Switch OLED. Wygląda to naprawdę dobrze.

Co ciekawe, fenomenalny start zanotował także debiutujący Metroid Dread. Jak wynika z danych, mówimy o 854 tysiącach nabytych kopii gry. Jest to najlepszy początek w historii serii i właściwie trudno się temu dziwić - odsłona ta była od dawna wyczekiwaną, a przy tym recenzje napawały optymizmem. To odbiło się oczywiście na sprzedaży - Nintendo ma sporo powodów do radości.

Źródło: https://twitter.com/BenjiSales/

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper