Twitch trafił na Nintendo Switch. Aplikacja do oglądania transmisji dostępna na przenośnej konsoli

News
622V
Twitch trafił na Nintendo Switch. Aplikacja do oglądania transmisji dostępna na przenośnej konsoli
Kajetan Węsierski | 13.11.2021, 08:30

Prośby o aplikacje do oglądania wideo na Nintendo Switch spływają do firmy od lat, a ci zdają się sukcesywnie i bez pośpiechu udostępniać nam kolejne.

Nintendo Switch to konsola, która cały czas się rozwija - właściwie możemy mówić o stałym postępie. Ciągle dostajemy nowe gry (zerknijcie na najnowszy przegląd), a firma stale celuje w poprawianie innych aspektów. Dobrym przykładem jest Nintendo Switch Online - choć opcja rozszerzenia usługi nie wszystkim przypadła do gustu, to zespół zapewnia, że będzie dalej kroczył podobną ścieżką.

Teraz możemy mówić o kolejnym ciekawym kroku, który bez wątpienia przypadnie do gustu wielu osobom. W eShopie pojawiła się bowiem oficjalna i pełnoprawna aplikacja Twitcha. Oznacza to, że możemy teraz oglądać transmisje online (głównie z gier, choć jak wiemy, różnie to bywa) w nowy sposób. Jest to więc przyjemną opcją dla osób ze stosunkowo małymi smartfonami, aby czerpać z seansów w trybie przenośnym.

Aplikacja jest oczywiście w pełni darmowa i dostępna dla każdego posiadacza konsoli. Całość działa dokładnie tak samo, jak ma to miejsce na smartfonach - mamy główną stroną oraz karty z różnymi elementami (jak wyszukiwanie, rekomendacje i tak dalej). Pojawił się jednak minus, który wielu traktuje jako ogromny problem - Twitch nie umożliwia transmitowania swojej rozgrywki na Switchu.

Źródło: https://www.thegamer.com/twitch-has-arrived-on-nintendo-switch/

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper