Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.11.2021 08:10
Call of Duty: Vanguard
2439V

Call of Duty Vanguard bez „lekceważącego wyglądu Koranu”. Twórcy przepraszają muzułmańską społeczność

Deweloperzy wydali oświadczenie skierowane do graczy Call of Duty Vanguard. Firma przyznała się do błędu i „lekceważącego” pokazania Koranu, co było źle odbierane przez społeczność muzułmańską.

Call of Duty: Vanguard trafiło na rynek i choć tryb zombie nie jest aktualnie kompletny (mogliście przeczytać o tym w naszej recenzji), to jednak deweloperzy nie do końca przemyśleli jeden z elementów, co wywołało duże niezadowolenie wśród części graczy.

Na jednej z map zombie na ziemi mogliście natrafić na strony ze świętej księgi z frazą „w imię Boga, Najłaskawszego, Najmiłosierniejszego”. Umieszczenie Koranu na podłodze jest uważane za brak szacunku, więc od premiery pojawiały się negatywne opinie dotyczące tej sytuacji.

Twórcy Call of Duty Vanguard zareagowali, przeprosili i podkreślili, że taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca. Studio będzie także pracować, by nie popełniać takich błędów.

„Call of Duty jest stworzone dla wszystkich. W grze znalazły się treści o nieczułym charakterze dla muzułmanów, które zostały usunięte. Nie miała ona istnieć w takiej formie, w jakiej pojawiła się w grze. Głęboko przepraszamy. Podejmujemy też wszelkie niezbędne w tej chwili działania w firmie, by ustalić i zrozumieć sytuację oraz uniknąć takich błędów w przyszłości”.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/activision-apologises-and-removes-disrespectful-quran-appearance-from-call-of-duty-vanguard/

Tagi: Activision Call of Duty: Vanguard Sledgehammer Games