Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.11.2021 12:00
Jump Force niewypałem. Bandai Namco nie tylko wyłączy serwery, ale przestanie sprzedawać grę i DLC
977V

Jump Force niewypałem. Bandai Namco nie tylko wyłączy serwery, ale przestanie sprzedawać grę i DLC

Wydawało się, że to się nie może nie udać. W końcu Jump Force to wielka mieszanka postaci z tak popularnych marek anime jak Bleach, Naruto, One Piece, Dragon Ball, Saint Seiya czy JoJo' Bizzare Adventure. Projekt nie spełnił jednak oczekiwań Bandai Namco.

Gra Spike Chunsoft, wprowadzona na rynek w 2019 roku (konwersja dla Switch pojawiła się rok później), będzie niedługo wygaszana. Jump Force utraci w 2022 roku nie tylko wsparcie w postaci infrastruktury sieciowej. Gra w ogóle przestanie być oferowana w cyfrowej dystrybucji przez Bandai Namco i dotyczy to również DLC czy systemu mikrotransakcji.

Japoński wydawca poinformował, że już 7 lutego 2022 r. sprzedaż Jump Force oraz rozszerzeń tej gry zostanie zatrzymana. Tego dnia nie znajdziemy w systemach cyfrowej dystrybucji, takich jak PS Store, nie tylko samej gry, ale również wszystkich wydanych DLC. Serwery obsługujące tytuł zostaną natomiast wyłączone 24 sierpnia 2022 r. 

Jump Force tracił już popularność zaraz po premierze, w 2019 roku. Do produkcji nie przyciągały oceny w recenzjach. Tytuł wypracował sobie średnią 5,6/10 na Metacritic (średnia ocen od użytkowników tego serwisu to zaledwie 4,3/10). Popularności produkcji nie przyniosła też konwersja na Switch, wydana w 2020 roku.

Źródło: https://www.destructoid.com/jump-force-shutting-down-sales-online-close-2022-bandai-namco

Tagi: Bandai Namco Jump Force Spike Chunsoft