Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.11.2021 15:50
Deathloop i Dinga Bakaba
415V

Reżyser Deathloop został szefem Arkane Lyon. Dinga Bakaba może szykować się do kolejnego projektu

Deathloop osiągnęło sukces, więc włodarze Arkane postanowili nagrodzić reżysera produkcji. Dinga Bakaba zajmie stanowisko szefa Arkane Lyon, ale deweloper nadal będzie zajmował się rozwijaniem gier dla francuskiego studia.

Deathloop to jedna z największych niespodzianek 2021 roku, która została doceniona przez dziennikarzy oraz graczy. Arkane Lyon zaskoczyło nawet swoich oddanych fanów, ponieważ produkcja nie była specjalnie promowana przez Sony oraz Bethesdę.

Za tytuł odpowiadał Dinga Bakaba, który został doceniony i reżyser produkcji jest nowym szefem Arkane Lyon. Deweloper dołączył do zespołu w listopadzie 2010 roku i od tego czasu był projektantem i producentem Dishonored oraz rozszerzeń, był głównym projektantem Dishonored 2 i Death of the Outsider, a nawet zajął się reżyserią Wolfenstein: Youngblood.

Jego poprzednik, Romuald Capron, pracował dla Arkane przez ponad 16 lat, ale postanowił spróbować czegoś nowego.

Dinga Bakaba wydaje się naprawdę dobrą osobą, która może poprowadzić Arkane Lyon do kolejnych sukcesów. Co jednak ciekawe – szef pozostanie na stanowisku jednego z dyrektorów kreatywnych studia, by móc pracować nad nowymi grami.

Przeczytajcie naszą recenzję Deathloopa.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/deathloops-director-has-been-appointed-as-the-new-head-of-arkane-lyon/

Tagi: Arkane Studios Bethesda Softworks Deathloop Dinga Bakaba