PS5 i Fortnite nie mogą być kojarzone z Travisem Scottem. Firmy odcinają się od rapera po wielkiej tragedii

News
21302V
PS5 i Fortnite nie mogą być kojarzone z Travisem Scottem. Firmy odcinają się od rapera po wielkiej tragedii
Iza Łęcka | 13.11.2021, 01:13

Travis Scott jako pierwszy miał okazję zaprezentować PlayStation 5, a także został uznany przez Sony „strategicznym, kreatywnym partnerem”. W minionym roku współpraca układała się po myśli wszystkich stron, jednakże dramatyczne zdarzenie z ubiegłego tygodnia sprawiło, że największe korporacje odsuwają się od rapera.

Travis Scott jako pierwszy otrzymał możliwość promowania PlayStation 5. Za sprawą jego mediów społecznościowych zobaczyliśmy DualSense, a następnie światło dzienne ujrzała klimatyczna reklama prezentująca next-genową konsolę Sony. Później Japończycy ogłosili większą współpracę z raperem.

W zeszłym tygodniu doszło jednak do tragedii w trakcie występu Scotta – podczas festiwalu Astroworld w Houston tłum stratował aż 8 osób, a ponad 300 uczestników zostało poszkodowanych. W sieci pojawiły się informacje o pierwszych pozwach, bazujących na relacjach świadków, jakoby Travis Scott miał zachęcać zgromadzonych do niebezpiecznych zachowań – między innymi zbliżania się do sceny. Gwiazdor podobno widział, że fani zaczynają panikować, ale kontynuował show i dopiero po pewnej chwili przerwał swój występ.

Raper odniósł się już do zajścia i wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że jest „całkowicie zdruzgotany tym, co wydarzyło się ostatniej nocy”, ale dla Sony, Epic Games i najpewniej innych firm postępowanie może nie być wystarczające – przedsiębiorstwa zaczęły usuwać materiały związane z gwiazdorem i ich produktami.

„Fortnite usunęło przedmioty Travisa Scotta ze sklepu po tragicznych wydarzeniach minionego weekendu”

„Sony usunęło również popularny filmik promocyjny Travis Scott x PS5 z zeszłego roku”

Możemy podejrzewać, że Travis Scott nie będzie kontynuował promowania PlayStation 5.

Źródło: Twitter: Okami13_

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych