Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.11.2021 12:15
Happy Game. Horror od autorów Machinarium oceniony w recenzjach. Zwiastun premierowy i gameplay
387V

Happy Game. Horror od autorów Machinarium oceniony w recenzjach. Zwiastun premierowy i gameplay

Zespół Amanita Design, odpowiedzialny za Machinarium, Samorost i Chuchel, wypuścił już swoją najnowszą produkcję pt. Happy Game. Gra doczekała się już pierwszych ocen w recenzjach.

Gracze polubili gry Amanita Design - głównie za niesamowite pomysły i śliczną, wysoce wystylizowaną oprawę graficzną. Happy Game to najnowsze dzieło tej firmy.

Gra pojawiła się na rynku 28 października i już doczekała się pierwszych ocen w recenzjach. Śmiało można powiedzieć, że autorzy zachwalanego Machinarium znów pokazali klasę. Na Steam gra może się pochwalić średnią 91% a w recenzjach dziennikarzy przewijają się takie noty jak 8/10. Słabszą ocenę (6/10) postawiła redakcja NewGameNetwork, która skrytykowała krótki czas zabawy (ok. 2 godziny) i zbyt proste łamigłówki.

Tym razem Amanita Design postawiła na motywy rodem z horroru. W grze kosztującej obecnie w promocji na Steam 34 zł wcielamy się w chłopca, który przeżywa koszmar senny. Poruszając się w onirycznej przestrzeni musimy pomóc bohaterowi opuścić dziwaczny, przerażający świat. Tytuł pojawił się na PC (Steam) oraz Nintendo Switch.

Oceny w recenzjach Happy Game:

  • Everyeye.it 9/10
  • Bazimag 8,5/10
  • WayTooMany Games 8,5/10
  • Sector 7,5/10
  • ShackNews 7/10
  • NewGameNetwork 6,3/10


Tagi: Amanita Design Happy Game