Iza Łęcka Iza Łęcka 26.10.2021 10:23
Squid Game pod lupą Ministra Edukacji. Przemysław Czarnek
4249V

Squid Game pod lupą Ministra Edukacji. Przemysław Czarnek planuje przyjrzeć się produkcji Netflixa

„Squid Game” to najnowszy serial Netflixa, który przebojem podbił platformę i cieszy się ogromną popularnością wśród widzów, nawet tych najmłodszych. Zainteresowanie serialem i związane z nim zabawy uczniów zwróciły jednak uwagę Ministerstwa Edukacji i Nauki. 

W ostatnim czasie włodarze Netflixa prezentowali wyniki finansowe i przedstawili oficjalną liczbę subskrybentów – już 214 mln odbiorców wykupiło abonament i sprawdza rozmaite filmy, seriale oraz animacje. Od zeszłego miesiąca niewątpliwym hitem platformy jest „Squid Game” - koreański serial w cztery tygodnie od premiery został sprawdzony już w 142 mln gospodarstw. Na fali ogromnej popularności streamingowy gigant planuje iść o krok dalej i oprócz następnych odcinków obrazu, zaoferuje również grę bazującą na przyjętej koncepcji.

Okazuje się jednak, że hit Netflixa jest pod ostrzałem Przemysława Czarnka, który planuje przyjrzeć się produkcji. Wszystko za sprawą niepokojących sygnałów ze strony pedagogów oraz szkół, którzy coraz częściej alarmują rodziców i opiekunów uczniów o niebezpieczeństwach związanych z oglądaniem „Squid Game”. Serial przeznaczony jest dla widzów w wieku powyżej 16 lat, jednak nierzadko sięgają po niego młodsi odbiorcy, którzy czerpią przykład z przedstawionych scen i konkurencji, odtwarzając je w rzeczywistości i dopuszczając się przemocy.

„Przyznam się szczerze, że nie miałem okazji obejrzeć jeszcze tego serialu. Moje dzieci również go nie widziały. Jednak po apelach nauczycieli i rodziców, nasz resort przyjrzy się tej produkcji. Jesteśmy w stałym kontakcie z kuratorami, którzy będą badać ten problem. Takie treści nie powinny mieć miejsca”- powiedział Czarnek.

Tak naprawdę nie wiemy co planuje minister, ani jaką taktykę przyjmie resort. Warto jednak dodać, że historia przedstawiona w serialu Netflixa jest coraz szerzej komentowana przez polityków w innych europejskich krajach oraz przedstawicieli fundacji pracujących na rzecz najmłodszych, którzy przestrzegają przed brutalną tematyką produkcji i podkreślają, że może ona mieć negatywny wpływ na dzieci, powodując niepokój i strach.

Źródło: https://bezprawnik.pl/przemyslaw-czarnek-zajmie-sie-squid-game/

Tagi: Minister Edukacji netflix rząd Squid Game