Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 17.10.2021 13:30
Squid Games
679V

Squid Game w nowej formie? Netflix rozważa stworzenie gry na podstawie najnowszego hitu

Jak kura znosi złote jajka, to robi się wszystko, aby dawała ich jak najwięcej. Netflix już niejednokrotnie to udowadniał i wiele wskazuje na to, że podobnie będzie z ich najnowszym koreańskim hitem. 

Serial "Squid Game" zawładnął światem kilka tygodni temu i właściwie do dzisiaj przyciąga nowych odbiorców - mówimy przecież o pozycji, która pobiła wszelkie rekordy na platformie Netflixa. Co więcej, biorąc pod uwagę oceny w recenzjach (naszą możecie znaleźć w tym miejscu), wyniki nie mogą dziwić. Wielu krytyków zachwyciło się wizją świata, którą wykreowali twórcy w koreańskim dziele. 

Netflix niejednokrotnie pokazywał natomiast, że zamierza doić swoje najlepsze krowy, aby wyciskać z nich tyle, ile się tylko da. To, że dostaniemy drugi sezon "Squid Game", nie jest żadnym zaskoczeniem. A nie ukrywam, że nie będę zdziwiony, jeśli za jakiś czas pojawią się także doniesienia o różnego rodzaju spin-offach i prequelach. Wszak serial ma ku takiej drodze rozwoju wszelkie możliwości. 

Na tym jednak nie koniec - jak mogliśmy przeczytać w świetnym wywiadzie, którego dla The Hollywood Reporter udzielił Minyoung Kim, Netflix kontaktował się z twórcami, aby stworzyć grę bazującą na popularnym serialu. Ma być to jedna z gałęzi rozrostu marki Squid Game, która będzie obejmowała także choćby dobra konsumenckie. A biorąc pod uwagę, że ostatnimi czasy giganci rozrywki coraz śmielej wkraczają w branżę gamingu, może być ciekawie! 

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/tv/tv-news/squid-game-secret-to-global-success-1235030008/amp/

Tagi: Forbes gra Korea netflix Squid Games