Battlefield 2042 z niebinarną postacią. DICE potwierdza doniesienia

News
3425V
Battlefield 2042 z niebinarną postacią. DICE potwierdza doniesienia
Iza Łęcka | 25.10.2021, 07:35

Już w zeszłym tygodniu pojawiły się pierwsze doniesienia dotyczące jednej postaci Battlefield 2042. Deweloperzy przyznali, że Emma “Sundance” Rosier jest osobą niebinarną, co miało bezpośredni wpływ na treść opisu przedstawionego na witrynie gry.

W ubiegłym tygodniu DICE opublikowało niezwykle interesujący zwiastun, który zaprezentował pięciu nowych specjalistów z Battlefield 2042. Sympatycy strzelania od premiery otrzymają dostęp do 10 klas, a wśród nich znajdzie się Emma „Sundance” Rosier, która posiada w arsenale wiele materiałów wybuchowych, a zamiast spadochronu może skorzystać z wingsuita.

DICE nie ujawniło zbyt wielu szczegółów dotyczących postaci, jednak jej opis zwrócił uwagę nawet graczy z Polski, ponieważ wygląda następująco:

„Sundance zdecydowanie lubi żyć na krawędzi. To uzdolnionu i nieustraszonu przeciwniku, któru wiodłu dwa bardzo różne życia. Pierwsze jako modelowu żołnierzu w Armée de Terre. Drugie – wcześniejsze i znacznie mroczniejsze – jako zaufanu wspólniku jednego z najbardziej wpływowych paryskich syndykatów przestępczych. To ostatnie, niestety, wróciło i doprowadziło do przedwczesnego zakończenia kariery wojskowej Sundance”.

Wskazana kwestia została poruszona przez jedną z „partnerek Battlefielda” (program dla twórców), natomiast na wiadomość zareagował główny menadżer do spraw społeczności, który potwierdził, że Sundance jest bohaterką niebinarną i używa zaimków „They/Them” (Oni/Im).

Od dłuższego czasu wiemy, że szwedzkie studio nie opracuje trybu fabularnego do Battlefield 2042, jednak zespół nie rezygnuje z podkreślenia indywidualnego charakteru specjalistów. Postacie nie tylko będą wyróżniać się unikalnymi umiejętnościami, ale również nieco innymi doświadczeniami z frontu.

Źródło: Twitter: PartWelsh

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych