Electronic Arts otwiera nowe studio. Współtwórca serii Halo zajmie się opracowaniem gry

News
354V
Electronic Arts otwiera nowe studio. Współtwórca serii Halo zajmie się opracowaniem gry
Wojciech Gruszczyk | 19.10.2021, 20:57

Electronic Arts chce najwidoczniej zapewnić graczom kolejne strzelanki. Firma otworzyła nowe studio, które zajmie się opracowywaniem pierwszoosobowych shooterów i Marcus Lehto został reżyserem zespołu. Jest to bardzo ciekawy transfer biorąc pod uwagę ostatni projekt dewelopera.

Electronic Arts posiada w swoich szeregach między innymi DICE, Respawn Entertainment oraz Ripple Effect Studio, czyli trzy zespoły, które mogą dostarczać na rynek wysokobudżetowe strzelanki, jednak wydawca ma apetyt na więcej. Firma jeszcze nie ogłosiła powstania nowego zespołu, ale zrobił to Marcus Lehto.

Współtwórca serii Halo od lat nie rozwija już marki Microsoftu, jednak Marcus Lehto w ostatnim czasie próbował swoich sił z własnym zespołem i chciał wprowadzić na rynek nowe IP, jednak jego Disintegration nie przyciągnęło oczekiwanej publiki. Gra zdecydowanie za szybko trafiła do kosza, a szef studia potwierdził zamknięcie zespołu.

Teraz Marcus Lehto może liczyć na znacznie większe wsparcie. Został on reżyserem młodego zespołu, który będzie pracował nad pierwszoosobowymi strzelankami w Seattle. Na pierwszy projekt przyjdzie nam pewnie zaczekać kilka lat, jednak na pewno warto obserwować informacje od EA i samego Lehto.

Źródło: Twitter: game_fabricator

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych