Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.03.2021 19:49
Disintegration V1 Interactive
605V

Twórcy Disintegration kończą działalność. V1 Interactive zostało zamknięte

Pięć lat pracy, nie do końca udana koncepcja, słabe oceny i zamknięcie. V1 Interactive nie będzie już przygotowywać nowych gier, a Disintegration nie otrzyma nowej zawartości. Studio założone przez byłego dyrektora kreatywnego Halo zostało zamknięte.

Disintegration zostało zapowiedziane w lipcu 2019 roku i choć koncepcja gry na papierze wyglądała nieźle, to jednak tytuł V1 Interactive nie osiągnie sukcesu. Już po trzech miesiącach od premiery zamknięto serwery, a teraz możemy potwierdzić, że gra nie otrzyma żadnej nowej zawartości.

V1 Interactive zostało oficjalnie zamknięte, ale jak podkreślił założyciel studia – twórcy byli na to gotowi. Marcus Lehto potwierdził, że deweloperzy otrzymali jeszcze sporo czasu na znalezienie nowych miejsc pracy, a zespół będzie wspierał swoich byłych pracowników.

Prace nad Disintegration trwały długo, ale niestety projekt nie prezentował takiej jakości, by móc walczyć z najważniejszymi rywalami na rynku. Gatunek sieciowych strzelanek jest w zasadzie zdominowany i tylko nieliczne produkcje mogą osiągnąć dobry wynik.

Czy Disintegration mogłoby prezentować lepszą jakość, gdyby deweloperzy skupili się wyłącznie na kampanii? Trudno teraz gdybać, ale jak wiadomo tryb sieciowy z pozycji nie trafił w gust szerokiej publiki.

Źródło: Twitter: game_fabricator

Tagi: Disintegration Take-Two Interactive V1 Interactive