Aliens: Fireteam Elite wyraźnie traci graczy na Steam. Twórcy zapewniają o długim wsparciu strzelaniny

News
557V
Aliens: Fireteam Elite wyraźnie traci graczy na Steam. Twórcy zapewniają o długim wsparciu strzelaniny
Bartosz Dawidowski | 18.10.2021, 14:56

Wiele wskazuje na to, że prognozowana, długa popularność Aliens: Fireteam Elite pozostanie tylko marzeniem twórców. Wygląda na to, że gracze już zapominają o tej strzelaninie TPP.

Aliens: Fireteam Elite pojawiło się na rynku pod koniec sierpnia. Po premierowej fali zainteresowania gracze masowo odwracają się od tej produkcji. W szczególności widać to teraz, po premierze Back 4 Blood, kiedy w Aliens: Fireteam nie bawi w ciągu doby, w szczytowym momencie dnia, więcej niż tysiąc osób z całego świata poprzez Steam.

W tej chwili w grze zalogowanych jest przez ten system dystrybucji Valve tylko ok. 300 graczy. Dwa miesiące temu produkcja uzyskiwała wyniki na poziomie 10-15 tysięcy osób grających w Aliens: Fireteam Elite każdego dnia. Według szacunków tytuł kupiło ok. 200 tysięcy osób na Steam.

Pomimo malejącego zainteresowania, Cold Iron Studios nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Do tej kooperacyjnej strzelanki TPP ma zawitać jeszcze wiele nowych atrakcji, m.in. w drugim i trzecim planowanym sezonie. Drugi sezon mamy otrzymać już w grudniu 2021 r. Do gry co trzy miesiące będą też wpadać pakiety DLC, wyceniane na 3,99 euro.

Źródło: https://kotaku.com/seven-weeks-after-launch-less-than-800-people-are-play-1847881309 https://steamdb.info/app/1549970/graphs/

Komentarze (24)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych