Activision czeka wielka kompromitacja? Nowy system zabezpieczeń Call of Duty wyciekł przed premierą

News
2058V
Activision czeka wielka kompromitacja? Nowy system zabezpieczeń Call of Duty wyciekł przed premierą
Iza Łęcka | 15.10.2021, 08:55

Twórcy serii Call of Duty zapowiedzieli wielką walkę z oszustwami na serwerach Call of Duty: Warzone i Call of Duty: Vanguard. Z zadaniem miała poradzić sobie nowa technologia, która niestety trafiła do sieci przed premierą. Już teraz trwają prace nad nowymi rozwiązaniami omijającymi zabezpieczenia.

Call of Duty Warzone nieustannie mierzy się z falą napływających oszustów, którzy poprzez nieuczciwe taktyki niekorzystnie wpływają na rozgrywkę graczy i uniemożliwiają tradycyjną rywalizację. Activision oficjalnie zapowiedziało walkę z cheaterami, stosując rozmaite rozwiązania oraz serie banów. Jednym z przejawów szeroko zakrojonej strategii wydawcy jest Ricochet Anti-Cheat, czyli narzędzie, którego głównym celem jest eliminacja złośliwych zawodników z serwerów Call of Duty: Warzone i Call of Duty: Vanguard.

Okazuje się jednak, że twórcy będą musieli poradzić sobie z następną trudnością – Ricochet Anti-Cheat przedwcześnie trafił do Sieci. Hakerzy nie tracą czasu, dlatego już teraz mają trwać prace nad nowymi pomysłami, które pozwolą ponownie ominąć zabezpieczenia Call of Duty i zastosować kolejne cheaty.

Anti-Cheat Police Department potwierdza, że Ricochet Anti-Cheat nie jest tak mocny, jak zapowiadało Activision. Propozycja została określona jako „tak naprawdę nic specjalnego”, a osoby skupiające się na wprowadzaniu nieuczciwych rozwiązań będą mogły szybko poradzić sobie z udogodnieniami.

Obecnie powinniśmy czekać na reakcję Activision, które może zaprzeczyć powyższym doniesieniom. Warto jednak zauważyć, że dotychczas Anti-Cheat Police Department dzieliło się informacjami zgodnymi z prawdą. To właśnie działania tej grupy pozwoliły wyeliminować oszustwa z konsol.

Źródło: Twitter: AntiCheatPD

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych