Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.07.2021 14:57
Cheaty z PS5, PS4, XSX|S i XOne pod ostrzałem
951V

Cheaty z PS5, PS4, XSX|S i XOne pod ostrzałem. Activision rozpoczyna działania

Activision nie może sobie pozwolić na zwiększenie liczby oszustów na serwerach gier z serii Call of Duty. Wydawca rozpoczął działania, by pozbyć się „next-genowej technologii”, która według specjalistów wprowadza cheaty na konsole.

We wtorek pojawiły się informacje dotyczące „cheatów nowej generacji”, które mają działać nie tylko na PC, ale również bez problemu wpływać na rozgrywkę graczy z PlayStation 5, Xboksów Series X|S, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Technologia ma zapewniać oszustom wielką przewagę, ponieważ z łatwością zainteresowani ustawią między innymi automatyczne namierzanie wrogów.

Informację o programie przedstawiła grupa ACPD, która zajmuje się zwalczaniem oszustów grach – to właśnie ona potwierdziła również, że Activision rozpoczęło działanie przeciwko filmom na YouTube, które promują cheat.

Trzeba na pewno zaznaczyć, że aplikacja jest nadal dostępna do kupienia, ale ruch Activision jest bardzo znaczący – korporacja potwierdziła, że zna problem i zamierza z nim walczyć. ACPD sugeruje nawet, że wydawca Call of Duty może nawet podejmować odpowiednie kroki prawne, by zwalczyć problem.

Miejmy nadzieję, że Activision „zwycięży” w tym boju , by gracze mogli w spokoju rozgrywać kolejne mecze na serwerach różnych gier.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/activision-starts-taking-action-on-new-ai-auto-aim-cheat-software/

Tagi: ACPD Activision Call of Duty cheat cheaty warzone