Iza Łęcka Iza Łęcka 16.10.2021 03:34
PlayStation Logo
6005V

Wyższe ceny gier z PS4 i PS5 na PlayStation Store. PlayStation Polska komentuje sytuację

PlayStation Polska oficjalnie odniosło się do kwestii zmian cen poszczególnych produkcji debiutujących na PlayStation 5 i PlayStation 4 w PlayStation Store. Dzięki oświadczeniu poznaliśmy przyczynę podwyżek.

Wczoraj informowaliśmy naszych czytelników o wyższych cenach niektórych wersji cyfrowych gier z PlayStation 5 i PlayStation 4 na PlayStation Store. Proces aktualizacji poszczególnych kwot rozpoczął się 9 października, jednak nie uwzględniał wszystkich pozycji z oferty sklepu.

PlayStation Polska przekazało naszej redakcji wiadomość, w której potwierdza, że modyfikacje odzwierciedlają aktualną sytuację rynkową. Zmiany gospodarcze, jakich doświadczamy w ostatnim czasie, wpływają również na wartości gier:

„Od 9 października 2021 roku Sony Interactive Entertainment aktualizuje ceny zawartości PlayStation Store, aby odzwierciedlić aktualne zależności walutowe. W rezultacie w Polsce nastąpił wzrost cen gier cyfrowych i treści dodatkowych. Zmiany w cenach różnią się i są związane z bieżącymi warunkami rynkowymi.”

Tak jak mogliśmy się spodziewać – sytuacja na rynku wpływa na pewne modyfikacje w PlayStation Store, dlatego też gracze będą musieli zmierzyć się z podwyżkami. Możemy podejrzewać, że w podobnym czasie będziemy świadkami podobnych aktualizacji w innych cyfrowych sklepach.

Źródło: PlayStation Polska

Tagi: Ceny PlayStation 4 PlayStation 5 PlayStation Store PS4 ps5