Iza Łęcka Iza Łęcka 14.10.2021 12:54
ResetEra sprzedana
386V

ResetEra sprzedana za pokaźną sumę. Szwedzka MOBA Network ma plan na rozbudowę forum

Jedno z najpopularniejszych forum, które od wielu lat skupia całkiem okazałą społeczność, poszło pod młotek i zostało kupione przez szwedzką agencję medialną. Kwota robi spore wrażenie - sprawdźcie szczegóły.

ResetEra została założona w 2017 roku jako nowe miejsce przeznaczone między innymi dla członków forum NeoGaf. Obecnie serwis posiada ponad 55 tysięcy użytkowników, jednak są oni na tyle aktywni, że miesięcznie dodają około 45 mln postów.

Jak informuje portal VG247 ResetEra została kupiona przez firmę MOBA Network za 4,55 mln dolarów. Kwota będzie wypłacana w dwóch transzach – 3,55 mln dolarów zostało przekazanych w gotówce, natomiast do 31 grudnia wskazana suma zostanie uzupełniona o 1 mln dolarów.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani i dumni, że możemy powitać ResetEra.com - jedno z największych na świecie forum gier i marek społecznościowych - w gronie naszych rosnących marek. ResetEra.com ma ogromny potencjał wzrostu, a my widzimy znaczące możliwości jej rozwoju, dalszego wzrostu ruchu, poprawy rozwoju sprzedaży i wydobycia synergii w ramach grupy M.O.B.A." - powiedział Björn Mannerqvist, dyrektor generalny M.O.B.A. Network.

MOBA Network jest szwedzką agencją, która posiada wiele serwisów internetowych oraz forów skupiających poszczególne społeczności, między innymi Mobafire.com, Dotafire.com, Smitefire.com, Owfire.com, Leaguespy.net. Firma działa również na YouTubie.

W oficjalnym oświadczeniu o przejęciu możemy przeczytać, że ResetEra zarabia rocznie około 700 tysięcy dolarów, przede wszystkim ze sprzedaży reklam i subskrypcji. Nowy właściciel posiada jednak plan na zwiększenie zysków i będzie dążył do rozszerzenia oferty reklamowej forum. Warto jednak podkreślić, że nie zostaną wprowadzone zmiany w zespole operacyjnym i odpowiedzialnym za moderację portalu.

Źródło: https://www.vg247.com/resetera-sold-4-5-million-usd-moba-network

Tagi: forum resetera