Iza Łęcka Iza Łęcka 13.10.2021 12:19
Battlefield 2042
764V

Battlefield 2042 był na początku grą battle royale? Twórcy inspirowali się Apex Legends

Duży sukces Apex Legends mógł skłonić DICE do zmiany koncepcji Battlefielda. Zgodnie z najnowszymi niepotwierdzonymi informacjami, deweloperzy początkowo skupiali się na pozycji battle royale, natomiast po pewnym czasie dodali do produkcji standardowe tryby.

Wczoraj informowaliśmy, że szwedzkie studio może mierzyć się ze sporymi kłopotami w produkcji Battlefield 2042. Plotki dotyczącej wewnętrznych prac nad strzelanką jednak przybierają na sile. Tom Henderson odniósł się do jednej z wiadomości i potwierdził, że najnowsza odsłona strzelanki pierwotnie powstawała jako gra battle royale.

"W innych wiadomościach, teoria o tym, że #Battlefield2042 był zapoczątkowany jako battle royale jest prawdziwa, choć nie jestem aktualnie pewien, na którym etapie rozwoju zdecydowano się na bardziej klasyczne podejście do Battlefielda".

Dziennikarz zdradził, że sporą inspiracją na zespołu było Apex Legends – tytuł zaoferowany przez Respawn Entertainment okazał się gigantycznym sukcesem, więc Electronic Arts mogło podążyć podobnym tropem i dążyć do zaprezentowania graczom podobnych zmagań.

O battle royale w nadciągającej części strzelanki mówiło się na wiele miesięcy przed oficjalną prezentacją pozycji. Swego czasu mówiło się, że pozycja zostanie częściowo udostępniona za darmo, a spekulacje podsycały doniesienia o zaangażowaniu DICE LA do projektu. Wskazana ekipa miała pracować właśnie nad kolejnym trybem rozgrywki.

Obecnie jedno jest pewne: w grze zabraknie fabularnej kampanii, a Hazard Zone (jutro odbędzie się prezentacja) będzie specjalną wersją battle royale.

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/82134/battlefield-2042-started-as-battle-royale-game-apex-legends-inspired/index.html

Tagi: Battlefield 2042 DICE Electronic Arts