Battlefield 6 z rozbudowanym Battle Royale? DICE LA zostało zaangażowane w rozwój gry

News
1570V
Battlefield 6 z rozbudowanym Battle Royale? DICE LA zostało zaangażowane w rozwój gry
Iza Łęcka | 12.02.2021, 11:44

Najnowsza strzelanka Electronic Arts nie jest rozwijana wyłącznie w szwedzkim oddziale DICE. Nad pozycją czuwa także zespół z Los Angeles, który zgodnie z najnowszymi plotkami może skupiać się nad dużym trybem Battle Royale.

Oficjalne ujawnienie Battlefield 6 przez Electronic Arts nadchodzi wielkimi krokami. Gra na pewno zadebiutuje pod koniec roku, a według zapewnień zaoferuje zmagania wojenne na zupełnie nowym poziomie. Już wcześniej światło dzienne ujrzały niepotwierdzone doniesienia, według których tytuł DICE może zawierać tryb Battle Roayle, tymczasem wiele na to wskazuje, że prawdopodobnie poznaliśmy ekipę, która odpowiada za ten wariant rozgrywki.

Justin Wiebe, starszy dyrektor ds. projektowania w DICE LA, opublikował na Twitterze serię wiadomości, która miała podpowiedzieć graczom, jaki nowy projekt jest rozwijany przez zespół z Los Angeles. Deweloper wymienił szereg IP, a na końcu potwierdził, że pracuje nad Battlefieldem.

Wiebe stwierdził również, że radością napawa go fakt, że będzie miał okazję rozwijać swoją ukochaną serię i wspomniał o „sadboxowej rozgrywce”. Według plotek, to właśnie DICE LA ma rozwijać pełnoprawny tryb Battle Royale.

Należy wspomnieć, że na początku zeszłego roku Vince Zampella (współzałożyciel Respawn) został oddelegowany do DICE LA. Szef ma pomóc w rebrandingu studia, ale wydaje się możliwe, że przed nowym tytułem (amerykański oddział ma podjąć się tworzenia nowych IP) deweloperzy mogli opracować Battle Royale.

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/77824/dice-la-working-on-battlefield-game-6-battle-royale/index.html

Komentarze (39)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper