PETA vs. Far Cry 6. Organizacja wzywa Ubisoft do zmiany minigry, która „gloryfikuje okrucieństwo”

Gry
2180V
PETA vs. Far Cry 6. Organizacja wzywa Ubisoft do zmiany minigry, która „gloryfikuje okrucieństwo”
Iza Łęcka | 11.10.2021, 07:35

Międzynarodowa organizacja non-profit walcząca o prawa zwierząt zwróciła uwagę na treści zamieszczone Far Cry 6. PETA przedstawiła swoje oficjalne stanowisko i zwróciła się do Ubisoftu, by zmienił minigrę, w której kontrolowany jest kogut walczący w brutalnych pojedynkach.

PETA, która skupia się na ochronie praw zwierząt, podejmuje różnorodne inicjatywy mające na celu zwrócenie uwagi na przemocowe działania człowieka. Od czasu do czasu obiektem zainteresowania przedstawicieli organizacji stają się również gry wideo. Warto chociażby przypomnieć o proteście w Animal Crossing, prośbie dotyczącej usunięcia futer z Warhammera czy też petycji mającej na celu wprowadzenie zmian w Farming Simulator 17.

Dalsza część tekstu pod wideo

Obecnie najnowsza produkcja Ubisoftu trafiła pod celownik wojowników o prawa zwierząt. Alicia Aguayo, starsza menadżer PETA Latino, wydała oświadczenie dotyczące minigry w Far Cry 6, w której użytkownicy mają okazję kontrolować koguty:

„Przekształcanie przerażającego, krwawego sportu, jakim są walki kogutów, w grę wideo w stylu Mortal Kombat jest dalekie od prawdziwej innowacji, ponieważ dzisiejsze społeczeństwo zdecydowanie sprzeciwia się zmuszaniu zwierząt do walki na śmierć i życie. Koguty używane w walkach kogutów są wyposażone w ostre ostrogi, które przebijają się przez ciało i kości, powodując agonalne i śmiertelne obrażenia. PETA Latino wzywa Ubisoft do zastąpienia tej karygodnej minigry grą, która nie gloryfikuje okrucieństwa”.

Nawiązania dotyczące Mortal Kombat nie wydają się bezpodstawne, gdyż deweloperzy wprowadzili sekwencje graficzne, które kojarzą się ze znaną bijatyką. Wydaje się zatem wątpliwe, by Ubisoft zmienił tak rozbudowaną mechanikę, w końcu gracze mogą zdobywać ptaki i wystawiać je w następnych pojedynkach, jednak jakie będzie stanowisko producenta i wydawcy? Zapewne niebawem studio odniesie się do zarzutów.

Warto zauważyć, że w części oficjalnego motta PETA Latino możemy przeczytać, iż „zwierzęta nie są nasze, aby używać ich dla rozrywki lub wykorzystywać w jakikolwiek inny sposób”. Instytucja stanowczo sprzeciwia się dominacji człowieka nad zwierzętami.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Far Cry 6.

Źródło: https://www.peta.org/media/news-releases/peta-latino-statement-cockfighting-in-far-cry-6/

Komentarze (87)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper