Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.05.2020 14:02
PETA Animal Crossing: New Horizons
1286V

PETA organizuje protest w Animal Crossing. Organizacja chce walczyć o prawa wirtualnych ryb

Organizacja walcząca o prawa zwierząt ponownie wzięła na warsztat naszą branżę. PETA nie potrafi pogodzić się z losem cyfrowych rybek znajdujących się w wirtualnych akwariach w muzeum zarządzanym przez sowę. Zorganizowano nawet protest na jednej z wysp Animal Crossing.

Przedstawiciele organizacji PETA potrafili już kilkukrotnie zabłysnąć ciekawymi pomysłami związanymi z naszą branżą. W 2017 roku PETA prosiła o usunięcie futer z bohaterów Warhammera, a rok wcześniej domagała się o masakrę w Farming Simulator 17.

Teraz jednak PETA wzięła na warsztat Animal Crossing, a dokładnie muzeum Blathers, czyli sowy, której gracze mogą przynosić swoje przykładowo zdobyte eksponaty ryb. Mówimy tutaj oczywiście o wirtualnych zwierzętach przetrzymywanych w równie wirtualnych akwariach, a to wszystko znajduje się w grze wideo.

Produkcja Nintendo to jedna z najbardziej unikalnych gier ostatnich lat, ponieważ tytuł zebrał ogromną popularność, a tak naprawdę nie zawiera przemocy, charakteryzuje się przyjemną dla oka oprawą i zachęca ludzi do spokojnego życia. Mimo to PETA postanowiła wziąć na celownik Animal Crossing i zorganizowała protest.

PETA zachęca do opróżnienia zbiorników i choć tytuł Nintendo można traktować w tym momencie wyłącznie jako przekaz, to jednak samo wykonanie protestu zbiera mieszane opinie.

Źródło: https://metro.co.uk/2020/05/21/peta-organises-animal-crossing-new-horizons-protest-blathers-museum-12737311/

Tagi: Animal Crossing: New Horizons Nintendo peta