HBO Max w Polsce. Poznaliśmy europejskie ceny, szczegóły premier kinowych i więcej

Filmy/seriale
3929V
HBO Max w Polsce. Poznaliśmy europejskie ceny, szczegóły premier kinowych i więcej
Iza Łęcka | 05.10.2021, 12:49

HBO zaprosiło dziennikarzy na specjalny event, w trakcie którego mogliśmy zapoznać się ze szczegółami nowej platformy, która w Polsce zadebiutuje w 2022 roku. Stacja przedstawiła wstępne założenia, szczegóły pakietu subskrypcji oraz kilka informacji dotyczących katalogu filmów, seriali i animacji.

W początkowej fazie wprowadzenia HBO Max na rynek europejski platforma zadebiutuje w aż 27 krajach – dzisiaj dowiedzieliśmy się, że oprócz wcześniej zapowiadanych państw do tego grona dołączą również Holandia, Turcja, Grecja, Islandia, Estonia, Łotwa i Litwa. W pierwszej kolejności, już 26 października, usługa zostanie udostępniona widzom ze Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii i Andory. Pamiętajmy, że Polacy będą mogli sprawdzić pełną ofertę oraz możliwości HBO Max dopiero w 2022 roku.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jednym z najbardziej interesujących aspektów prezentacji są ceny miesięcznej subskrypcji HBO Max. Choć nie poznaliśmy jeszcze oficjalnej, polskiej ceny abonamentu, stacja podała, że w Hiszpanii oraz Finlandii ta kwota będzie wynosić 8,99 euro ( w Szwecji cena wynosi 89 koron szwedzkich, w Danii 79 koron duńskich). Włodarze HBO podkreślają jednak, że nowy program rocznej subskrypcji umożliwi abonentom uzyskanie dostępu na 12 miesięcy w cenie ośmiu (69,99 euro w przypadku wskazanych państw), a wraz ze startem serwisu w Europie zaproponowane zostaną interesujące propozycje dla nowych klientów.

„Serwis HBO Max dostępny będzie w atrakcyjnej cenie z nowym programem rocznej subskrypcji, która pozwoli na korzystanie z platformy przez dwanaście miesięcy w cenie jedynie ośmiu, co oznacza oszczędność ponad 30% (w Hiszpanii i Finlandii obniży to miesięczny koszt do około 5,99 euro). Kwota miesięcznej subskrypcji zostanie utrzymana na dotychczasowym, atrakcyjnym poziomie dla użytkowników w Hiszpanii, obniżona natomiast dla użytkowników z krajów nordyckich. Ponadto, w momencie debiutu serwisu w Europie, czyli 26 października, ogłoszone zostaną specjalne oferty cenowe dla nowych klientów”.

Fani czekający na możliwość sprawdzenia największych kinowych produkcji Warner Bros. w swoich czterech ścianach będą mogli to zrobić całkiem szybko. Filmy wytwórni będą dostępne na platformie HBO Max już po 45 dniach od ich premiery kinowej.

„Bogata i różnorodna biblioteka HBO Max to lubiane i cenione produkcje, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Są wśród nich tytuły Warner Bros., jak Harry Potter, Godzilla vs. Kong, Dunkierka, Władca pierścieni, Lśnienie i Mechaniczna pomarańcza. Są też filmy DC, takie jak: Joker, Wonder Woman 1984, Aquaman, Batman kontra Superman i Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera. Są także przełomowe seriale HBO, takie jak Gra o tron, Rodzina Soprano, Sukcesja, Sceny z życia małżeńskiego, Od nowa, Seks w wielkim mieście oraz Euforia. Nie zabraknie też produkcji Max Originals, jak Stewardesa, Plotkara, Wychowane przez wilki oraz Przyjaciele: Spotkanie po latach. Spośród kultowych familijnych tytułów warto wymienić animacje Tom i Jerry, Atomówki czy Zwariowane melodie”.

Włodarze korporacji zapewniają, że platforma będzie całkowicie „nowym doświadczeniem streamingu”. Pamiętajmy, że użytkownicy HBO GO dostępnego obecnie w Polsce mieli powody do narzekania na jakość obrazu czy dźwięku, jaka była udostępniana w usłudze, tymczasem te aspekty mają ulec zmianie w przypadku nowej propozycji.

„HBO Max wprowadzi na europejski rynek nową, globalną platformę technologiczną. Będzie to całkiem nowe doświadczenie streamingu z nowymi rozwiązaniami i funkcjami, które dostarczą dopasowane treści i osobiste rekomendacje, tworząc ofertę skrojoną na miarę dla każdego użytkownika z osobna. Subskrybenci będą mogli spersonalizować swój profil, nadając mu osobisty charakter, a rodzice, za pomocą kontroli rodzicielskiej, tworzyć profile dla swoich dzieci, aby mieć pewność, że oglądają one treści odpowiednie do ich wieku”.

HBO Max dostępne będzie na wielu urządzeniach za pośrednictwem różnych operatorów oraz na komputerze (za pośrednictwem przeglądarki) na witrynie HBOMax.com.

Źródło: Informacja prasowa: HBO Polska

Komentarze (60)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper