Iza Łęcka Iza Łęcka 04.10.2021 12:48
Capcom stawia na gry na PC
601V

Capcom stawia na gry na PC. Coraz więcej IP będzie wydawanych na kolejnej platformie

Twórcy takich popularnych marek jak Monster Hunter czy Resident Evil planują coraz mocniej skupiać się na odbiorcach korzystających z komputerów osobistych. W trakcie ostatniego wywiadu dyrektor operacyjny Capcomu zdradził, że przedsiębiorstwo dąży do coraz większej sprzedaży pozycji na platformie.

Capcom od kilku lat coraz mocniej skupia się na produkcjach wydawanych na PC, a wszystko za sprawą przyjętej strategii ograniczenia wydatków przy jednoczesnej maksymalizacji przychodów. Dzięki temu Japończycy nie tylko otwierają się na następnych klientów, ale zaliczają coraz lepsze okresy swojej działalności.

Podczas ostatniego wywiadu dla redakcji Nikkei Haruhiro Tsujimoto, dyrektor operacyjny Capcomu, podkreślił, że dla firmy ważny jest obecnie rynek PC i chciałby, by rezultaty sprzedaży rozkładały się w stosunku 50:50 (obecnie zainteresowanie plasuje się na poziomie 60:40 dla pozycji konsolowych, jednak z roku na rok różnica się zmniejsza). Przedstawiciel japońskiego przedsiębiorstwa jednocześnie zasugerował, że niemal wszystkie gry, które w przyszłości zadebiutują, zostaną w pewnym momencie wydane również na PC. 

„Zgodnie z naszą podstawową strategią rozwoju wieloplatformowego, kontynuujemy dostarczanie naszych treści na różne urządzenia, w tym komputery PC, aby zmaksymalizować bazę naszych użytkowników. Podobnie jak ma to miejsce z konsolami do gier wideo, uważamy, że komputery PC są ważnym kanałem dystrybucji” - mogliśmy przeczytać w sesji pytań i odpowiedzi dotyczącej wyników finansowych Capcomu w 1 kwartale 2021 roku.

Plan okazuje się nie niezwykle intratny – zgodnie z ostatnimi raportami Japończyków, odkąd skupili się oni na grach w wersjach cyfrowych, notują rekordowego wyniki. Capcom szacuje, że w 2021 roku uda się sprzedać aż 23,5 mln produkcji w tym modelu dystrybucji. Choć włodarze firmy podkreślają, że gracze konsolowi ciągle są priorytetem, z czasem coraz więcej propozycji będzie debiutować na PC, podobnie jak ma to miejsce w przypadku Monster Hunter Rise, którego datę premiery na nowej platformie poznaliśmy w zeszłym tygodniu.

Capcom stawia na PC - 1

Capcom stawia na PC - 2

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/81953/capcom-is-all-in-on-pc-gaming-plans-simultaneous-console-releases/index.html

Tagi: Capcom Monster Hunter Resident Evil street fighter