Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 07.08.2021 14:30
Capcom na temat PC
480V

Capcom coraz lepiej radzi sobie z grami na PC. Przedstawiciele widzą rosnące znaczenie tego rynku

Podczas ostatniego spotkania inwestorskiego studia Capcom, padły ciekawe stwierdzenia na temat rynku PC, który zdaje się przybierać na sile.

Capcom zdecydowanie nie może narzekać na pierwszy kwartał bieżącego roku. Jak bowiem mogliśmy przeczytać jakiś czas temu, wyniki są wręcz rekordowe i bez wątpienia satysfakcjonują tamtejsze władze. Gry od japońskich gigantów sprzedają się wyśmienicie - właściwie na każdym sprzęcie. Nie ma znaczenia, czy mówimy o konsolach (oraz ich generacji), czy o PC.

I pomimo że w ostatnim czasie, w kontekście tej drugiej gałęzi, pojawiały się problemy, to Capcom bardzo szybko się z nimi uporał. Prawdopodobnie wynika to z faktu, iż zdają sobie sprawę z rosnącej siły PC. Zdradzono to niejako podczas ostatniego spotkania inwestorskiego. W specjalnej sesji Q&A poruszono kwestie sprzedaży gier oraz ich rozłożenia. Odpowiedź jest krótka, ale wymowna:

Choć w roku finansowym zakończonym 31 marca 2021 zapotrzebowanie na gry na komputery PC nie przekroczyło tego na wersje konsolowe, czujemy, że przepaść między nimi coraz bardziej się zmniejsza.

Nie może więc dziwić fakt, iż Capcom postrzega komputery osobiste jako bardzo ważną ścieżkę wydawniczą dla swoich gier i zapewnia, że będzie tam wypuszczał swoje tytuły również w przyszłości:

Podążając za naszą podstawową strategią rozwoju wieloplatformowego, nadal udostępniamy nasze treści na różnych urządzeniach, w tym na komputerach PC, aby zmaksymalizować naszą bazę użytkowników. Podobnie jak w przypadku konsol, uważamy, że komputery PC są ważnym kanałem.

Nam, graczom, pozostaje się cieszyć, że Capcom nie zamierza zamykać się na żadną drogę i dalej będzie wydawał gry na różne platformy. Nie zatrzymają ich przed tym ani własne przekonania, ani wyniki finansowe - które, biorąc pod uwagę powyższe cytaty, stale rosną.

Źródło: https://twistedvoxel.com/capcom-says-the-gap-between-pc-and-console-sales-is-shrinking/

Tagi: Capcom Resident Evil Village