Forspoken z nowymi informacjami. Twórcy opowiedzieli o podróżowaniu, głównej postaci oraz magii w grze

News
1051V
Forspoken z nowymi informacjami. Twórcy opowiedzieli o podróżowaniu, głównej postaci oraz magii w grze
Kajetan Węsierski | 02.10.2021, 12:30

Ekipa z Luminous Productions bardzo mocno dawkuje nam konkrety na temat ich nadchodzącej produkcji, ale podczas ostatniego panelu uchylili rąbka tajemnicy.

Słyszeliście o Forspoken? Jasne, że tak - to pytanie retoryczne. Trudno było bowiem pominąć doniesienia o tej grze, gdy po oficjalnym pokazie została jednym z kandydatów do "czarnych koni" 2022 roku. W dużym stopniu wpływa na to oczywiście wszystko, co mogliśmy zobaczyć dotychczas, ale nie można nie wspomnieć o twórcach - tam znajdziemy cenione nazwiska.

Sporo nowych informacji - zgodnie z zapowiedziami - dostaliśmy podczas panelu w trakcie Tokyo Game Show 2021. Jeden z reżyserów, Takefumi Terada oraz producent kreatywny, Raio Mitsuno, opowiedzieli nieco o pomyśle na grze, jej najważniejszych aspektach oraz systemach, które się pojawią. I wiele wskazuje na to, że kluczowa dla rozgrywki będzie magia.

Jak sami wspomnieli, "ich celem było umożliwienie graczom nauczenia się szerokiego wachlarza zaklęć, a sama gra została zaprojektowana tak, by zachęcać do eksperymentowania z magią". Wciąż nie mogli wejść w szczegóły, na czym magia polega, ale nie ma wątpliwości, że jej pierwiastek mogliśmy zobaczyć podczas PlayStation Showcase, gdzie bohaterka bardzo zwinnie podróżowała - twórcy nazywają to "magicznym parkourem".

Spore znaczenie ma mieć także przedmiot zwany "Cuff" (w wolnym tłumaczeniu będzie to "mankiet"), który znajduje się na ramieniu bohaterki. Prawdopodobnie to właśnie ta bransoleta jest źródłem jej siły i umożliwia rzucanie zaklęć, ale tu także twórcy zdradzili, że muszą być oszczędni w słowach. Podobnież było w przypadku wrogów - wiemy, że władcami Athii będzie grupa zwana "Tantas". Pojedynek z jednym z nich już oglądaliśmy - ale wiele wskazuje na to, że będzie ich więcej.

Reasumując - kluczowa dla wszystkiego będzie tu magia. Frey, główna bohaterka, będzie korzystać z jej zasobów, aby mierzyć się z przeciwnikami (w bezpośrednich starciach lub podkładając czarodziejskie pułapki), podróżować oraz odkrywać nowe miejsca. Szykuje się więc naprawdę fascynująca przygoda w pięknym świecie (Terada wspomniał, że codziennie szlifują jego wizualną stronę). Miejmy nadzieję, że wszystko uda się dowieźć w jak najlepszej formie.

Źródło: https://www.ign.com/articles/forspoken-magic-parkour-spells-details

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper